II LUBUSKIE FORUM TECHNOLOGII PRZEMYSŁOWYCH

30 października nasi mechanicy z klasy III wzięli udział w warsztatach organizowanych w ramach II Lubuskiego Forum Technologii Przemysłowych. Impreza ta jest okazją do spotkania w ramach branży mechanicznej. Forum organizowane jest przez Park Naukowo Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego  w Nowym Kisielinie. Podczas imprezy wystawcami są wiodące firmy z branży. Odbywa się prezentacja produktów oraz usług, a także bardzo ważna aktualizacja wiedzy. Nasi mechanicy, po powrocie z praktyki zawodowej mogli przekonać się, że posiadanie fachowej wiedzy i umiejętności jest użyteczne, a zawód mechanik szczególnie poszukiwani na rynku pracy. Dzięki udziałowi w warsztatach nasi uczniowie wzięli udział także w szkoleniu nt. programowania obrabiarek CNC w systemie Siemens Sinumeric z wykorzystaniem najnowszej wersji oprogramowania specjalistycznego Sinutrain. Wykonany podczas szkolenia program obróbki można było przetestować na obrabiarkach  i wykonać gotowe przedmioty m. in. piórnik czy kostkę do gry.  Po zakończeniu warsztatów uczestnicy deklarowali duże zadowolenie z możliwości udziału w tej imprezie. Z możliwość uczestnictwa i wzorową organizację dziękujemy Prezesowi PNT dr inż. Romanowi Kielcowi, oraz Kierownik ds. marketingu i współpracy z przemysłem mgr inż. Małgorzacie Kozłowskiej.