ROK SZKOLNY 16/17

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Nareszcie wakacje – taka myśl z pewnością towarzyszyła wszystkim uczniom, którzy w piątek zgromadzili się na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Pogoda uniemożliwiła przeprowadzenie uroczystości przed szkołą, więc nową lokalizacją uroczystości stała się sala gimnastyczna. Ten rok został zakończony wyjątkowo, ponieważ po raz pierwszy wystawiona została szkolna kompania reprezentacyjna. W tym roku bardzo wielu naszych uczniów zapracowało na szczególne wyróżnienie i otrzymało nagrodę z rąk wychowawców Przewodniczącej Rady Rodziców. Po uroczystości uczniowie odebrali długo oczekiwane świadectwa i udali się na zasłużone wakacje.

Uroczystość ślubowania i awanse na wyższy stopień ucznia klasy mundurowej.

Już tradycją w naszej szkole stało się, że jeszcze przed wakacjami nasi uczniowie klas z innowacją wojskową składają uroczystą przysięgę i stają się pełnoprawnymi uczestnikami innowacji. Uroczystość ta jest także okazją do odczytania zarządzenia Dyrektora szkoły, na podstawie którego wymienieni uczniowie, po spełnieniu wymagań zdobywają kolejny stopień. W tym roku uroczystość miała miejsce w dniu 21 czerwca. Punktualnie o godzinie o 12:00 na boisko szkolne zostały wprowadzone pododdziały uczniów. Podczas uroczystości, całością dowodził nasz świeżo upieczony absolwent sierż. ucz. Przemek Kowalczyk. Po ustawieniu się pododdziałów na plac został wprowadzony sztandar w asyście szkolnej kompani reprezentacyjnej – tą formacją dowodził sierż. ucz. Gabriel Saulewicz. Następnie dowódca złożył meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości, który odebrał  Wicedyrektor Mariusz Kita. Pierwszą ważną częścią uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania przez uczniów klas pierwszych, którzy wytrwali cały rok szkolny jako uczestnicy innowacji. Pio złożeniu ślubowania odczytane zostało zarządzenie Dyrektora Szkoły, na podstawie którego wymienieni uczniowie zostali awansowani na wyższy stopień. Następnie uczniowie opuścili boisko prezentując się w defiladzie przed obserwującymi uroczystość pracownikami szkoły, uczniami  i rodzicami. Na zakończenie szkolna kompania reprezentacyjna pokazała swój mistrzowski układ musztry paradnej. Po uroczystości, w kameralnym gronie ślubowali pierwszoklasiści którzy będąc członkami kompani reprezentacyjnej nie mogli wystąpić do przysięgi podczas ceremonii. Przy okazji też formalnie ustępujący dowódca kompani przekazał dowodzenie swojemu następcy.

Przysięga Wojskowa w Sulechowie

9 czerwca 2017 r. na Placu Ratuszowym w Sulechowie odbyła się przysięga żołnierzy służby przygotowawczej. Wierność Ojczyźnie oraz żołnierskim ideałom ślubowało 79 elewów z 5 Lubuskiego pułku artylerii

  Elewi służby przygotowawczej szkolą się w Sulechowie od  4 maja. Przysięga wojskowa jest najważniejszym wydarzeniem w życiu każdego żołnierza. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście – przewodniczący Rady Sejmiku Wojewódzkiego p. Edwin Łazicki, zastępca burmistrza Sulechowa p. Danuta Jurzak, przewodniczący Rady Miasta p. Stanisław Kaczmar oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Na zaproszenie Dowódcy 5LPArt w uroczystości wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły, a grupa naszych młodych żołnierzy obserwowała uroczystość, a przy okazji zapoznawała się z ceremoniałem.

Więcej szczegółów na stronie 5LPArt - TUTAJ

Zakończenie Roku

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się jutro (23 czerwca) o godzinie 8:00.

Prosimy o punktualność, bo każde spóźnienie skróci czas wakacji.

50-lecie powstania 11 Batalionu Remontowego w Żaganiu

01.06.2017 roku, żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej 11 Batalionu Remontowego, a wraz z nimi uczniowie klas mundurowych naszej szkoły celebrowali święto jednostki wojskowej połączone z obchodami 50-lecia powstania 11 Batalionu Remontowego.

Nasi uczniowie wzięli udział w  uroczystym apelu batalionu, miał on miejsce na terenie Muzeum Jeńców Wojennych w Żaganiu. Oprawa uroczystego apelu była okazała. Orkiestra Wojskowa z Żagania, kompania honorowa ze sztandarem jednostki wojskowej, kolumny żołnierzy „remontowców”, stojący w tle sprzęt wojskowy, zabudowania Muzeum oraz otaczająca wszystkich zgromadzonych zieleń lasów, stanowiły wymarzone tło dla licznie zgromadzonych fotografów i dziennikarzy. Na uroczystość zaproszenie dowódcy 11 Batalionu Remontowego przyjął dowódca 11 Dywizji Kawalerii Pancernej generał brygady Stanisław Czosnek, dowódca 10 Brygady Logistycznej w Opolu pułkownik Szymon Lepiarz oraz kilkadziesiąt innych znamienitych osób.

W kończącej część oficjalną defiladzie, wspólnie z „remontowcami” z Żagania maszerowali żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych,  oraz nasi młodzi żołnierze.

Po części oficjalnej uroczystości był czas na zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich, a także do skorzystania z atrakcji przygotowanych dla uczestników apelu: pokazu sprzętu wojskowego, skosztowania żołnierskiej grochówki i pieczonego na miejscu chleba.

Za możliwość udziału w uroczystości serdecznie dziękujemy dowódcy 11Brem – ppłk Ireneuszowi Maślance.

Wiecej szczegółów na stronie 11BRem - TUTAJ