FINAŁOWY ETAP KONKURSU O PATRONIE SZKOŁY – MIKOŁAJU KOPERNIKU

W dniu 27 lutego w naszej szkole odbył się finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. Do finału zakwalifikowało się 5 klas: IV ELP, IV LAP, II E, I TLC i I TLB. Zmagania trzy-osobowych zespołów oceniało jury w składzie: p. Beata Jóźwiak, p. Małgorzata Szymczak, dyrektor Mariusz Kita oraz przedstawiciele Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Zielonej Górze: p. Przemysław Goździejewicz i p. Bartosz Wróbel. Natomiast p. Anna Roszak poprowadziła zmagania konkursowe. NBP było sponsorem głównej nagrody: trzech banknotów kolekcjonerskich wykonanych z polimeru z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Nagrody trafiły do zespołu z klasy I TLB w składzie: Jakub Pruszyński, Błażej Rutkiewicz i Bartosz Utracik. Chłopacy okazali się bezkonkurencyjni w każdej z konkurencji. Kolejne miejsca na podium zajęły klasy IV – ELP i LAP. Ponieważ w pierwszym etapie udział brały całe zespoły klasowe, dlatego też dla wszystkich uczniów, których reprezentanci brali udział w finale organizatorzy przewidzieli słodkie nagrody.