JUBILEUSZOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY Z OKAZJI 60-LECIA ZST

Tegoroczny konkurs ortograficzny przebiegał nieco inaczej niż w latach ubiegłych, gdyż składał się z dwóch etapów. Tym razem uczestnicy musieli pokonać rywali z klasowego zespołu, żeby startować w szkolnym konkursie. W wyniku wstępnych eliminacji  do „Jubileuszowego Konkursu” przystąpili zwycięzcy z poszczególnych klas  I – IV.  Sala 311 stała się w tym dniu miejscem zmagań o Mistrza Ortografii roku szkolnego 20222/2023! Do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów – każdą klasę reprezentował dwuosobowy zespół. Nie było łatwo – dyktando o tematyce dotyczącej ciekawostek z Polski i innych krajów Unii Europejskiej - zawierało wiele pułapek ortograficznych i wymagało znajomości rzadkich i osobliwych słów.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyła Pani wicedyrektor Roma Rypson-Goluda, pogratulowała i życzyła wytrwałości w poznawaniu meandrów trudnej sztuki ortografii. W kategorii I „Dyktando”:  I miejsce Agata Grześ 1 LC, II miejsce Alicja Chlebuś IV LAG, III miejsce Oliwia Broniarczyk  z 4 ELG.

W kategorii II Test językowy pod hasłem "Jak to powiedzieć?":  I miejsce Jerzy Graczyk i Oliwia Lipińska z 2 ML i drugie miejsce ex aequo: Konrad Wołyniec i Kacper Leszko z 4ELP oraz Kacper Kulczyk i Maciej Pasierski z 3LA.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy już do kolejnej edycji w nowym roku szkolnym!

 

Organizatorzy: Ewa Michalak i Ines Fronczyk-Zelisko