OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Tegoroczne otrzęsiny klas pierwszych odbyły się 30 września 2020 r. Uroczystość rozpoczęła się elementami zabawy i rywalizacji. Samorząd Szkolny wraz z opiekunami przygotował dla tegorocznych „kociaków” liczne konkurencje. Pośród zadań, którym musieli sprostać pierwszoklasiści i ich wychowawcy były m.in.: prezentacja klasy, jedzenie pączków na czas, narysowanie portretu wychowawcy, quiz o szkole oraz skoki przez skakankę. Zmagania uczniów obserwowało i oceniało jury w składzie: dyrektor Mariusz Kita, Lucyna Hoffman i przewodniczący Samorządu Szkolnego - Oskar Piwecki.

 

Wyniki rywalizacji były następujące:
I miejsce – klasa I TLA wraz z wychowawczynią Ines Fronczyk-Zelisko;
II miejsce – klasa I TEL wraz z wychowawczynią Aleksandrą Busz- Rabędą;

III miejsce – klasa I TMM wraz z wychowawcą Grzegorzem Mentelem.

 

 

Zwycięzców nagrodzono gromkimi brawami, wręczono wszystkim klasom dyplomy, a na koniec spotkania uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubowali – w wersji „z przymrużeniem oka”:

 

„Ja kot szarobury,
z ogonem zadartym do góry,
wyżej niż Pałac Kultury,
Przysięgam!

- sumiennie chodzić do szkoły!
- nosić starszym kolegom toboły!
- nie okupować łazienek!
- nie podrywać starszych chłopców i panienek!
- nie zrywać się z lekcji!
- nie dokuczać dyrekcji!
- dbać o komfort psychiczny naszych nauczycieli!
- po w-fie zażywać kąpieli!"

Zarówno przygotowanie jak i same otrzęsiny pozwoliły uczniom lepiej się poznać, zintegrować z wychowawcami i wzmocnić poczucie, że stali się pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej Zespołu Szkół Technicznych.

Mamy nadzieję, że ten dzień był pełen wrażeń i zapadnie im w pamięci aż do czasu ukończenia przez nich naszej szkoły :). Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!