Youlive
Kraje partnerskie
Witamy

Spotkanie projektowe w ramach programu Comenius „Młodzi ludzie żyją i pracują w Europie” we Francji w dniach 11-15.11.2009r.

W dniach 11-15.11.2009r. uczestniczyliśmy w pierwszym spotkaniu (a będzie takich spotkań jeszcze pięć) projektu Comenius „Młodzi ludzie żyją i pracują w Europie” w miejscowości Annemasse we Francji. Zespół Szkół Technicznych z Zielonej Góry reprezentowało pięcioro uczniów: P. Książkiewicz, A. Szpara, Ł. Gawlik, A.Szymańska i P. Kasińska wraz z opiekunami Sylwią Wiśniewską i Lucyną Hoffman.

11.11.2009 po długiej podróży busem dotarliśmy do Annemasse, gdzie w wyznaczonym miejscu pod hotelem spotkaliśmy się z organizatorami i rodzinami goszczącymi naszych uczniów. Nasza młodzież została przekazana opiekunom i spędziła wieczór w gronie rodziny. Wszyscy nauczyciele ze szkół partnerskich spotkali się wieczorem.

12.11.2009 rano spotkaliśmy się całą grupą w szkole, po zajęciach poszliśmy zwiedzać centrum Annemasse i mieliśmy spotkanie z Mehrem miasta. Wróciliśmy do szkoły gdzie uczniowie mieli zajęcia językowe, a nauczyciele pracowali nad projektem. Później wszyscy realizowaliśmy wcześniej zaplanowane działania. Od godziny 17:00 uczniowie spędzali czas u rodzin goszczących.

13.11.2009 od rana w szkole pracowaliśmy nad projektem, przedstawiliśmy nasze szkoły i swoje grupy, spotkaliśmy się z dyrektorem szkoły i pojechaliśmy popołudniu na wycieczkę do Chamonix. Zwiedzaliśmy i poznawaliśmy miasto, starające się o organizację Olimpiady Zimowej w 2018 roku.

14.11.2009 w sobotę zaplanowano dla nas wycieczkę do Genewy, gdzie zwiedzaliśmy centrum, ciekawostki i muzeum Czerwonego Krzyża, następnie mieliśmy czas wolny i wieczorem wróciliśmy do Annemasse. Grupa z Polski przedstawiła wizję, jak będzie wyglądało spotkanie w ich kraju.

15.11. 2009 rano wszyscy spotkaliśmy się pod hotelem, pożegnaliśmy się i rozpoczęliśmy długą drogę powrotną do Zielonej Góry.