OMNIBUS – POLSCY UCZENI ZESTAW III

  1. Podaj imię i nazwisko zmarłego w 2015 roku polskiego historyka, wykładowcy Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Jako student historii został relegowany z uczelni i skierowany do pracy w charakterze nauczyciela wf w Rzepinie. Po wznowieniu studiów obronił doktorat i habilitację. W latach 1993–1997 zajmował stanowisko wojewody zielonogórskiego.
  2. W swojej pracy Elementy teorii poznania, logiki formalnej i metodologii nauk (1929) zaprezentował koncepcję nazwaną reizmem, według której istnieją tylko rzeczy.
  3. Podaj imię i nazwisko polskiej prawniczki, profesor zwyczajnej nauk prawnych w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Była pierwszym polskim rzecznikiem praw obywatelskich w latach 1987 – 1992.

Na odpowiedzi, nadesłane drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy do 29 marca 2015 r.

Organizatorzy