OMNIBUS – POLSCY UCZENI ZESTAW II

  1. Podaj imię i nazwisko najwybitniejszego polskiego egiptologa, dzięki któremu dokonano rekonstrukcji świątyni grobowej królowej Hatszepsut.
  2. Ten dziewiętnastowieczny polski etnograf, folklorysta i kompozytor przyczynił się do usystematyzowania kultury ludowej. Jego dziełem był zbiór Pieśni ludu polskiego.
  3. Był czołowym przedstawicielem dziewiętnastowiecznej warszawskiej szkoły historycznej, która jako powód upadku państwa polskiego w XVIII w. wskazywała wzmocnienie naszych sąsiadów. Jednym z jego dzieł jest praca Historyk wobec swego narodu i wobec ludzkości.

Na odpowiedzi, nadesłane drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy do 22 marca 2015 r.

Organizatorzy