OMNIBUS – POLSCY UCZENI ZESTAW I

  1. Był przedstawicielem lwowskiej szkoły matematycznej, podał pierwszą aksjomatyczną definicję przestrzeni oraz zajmował się analizą funkcjonalną.
  2. Ten polski geograf, geofizyk, geolog, meteorolog, glacjolog i podróżnik, związany był z badaniami krajów polarnych. Zajmował się także badaniami promieniowania słonecznego i jego wpływem na zmiany pogody. Zmarł w 1958 r. w Waszyngtonie.
  3. Podaj imię i nazwisko polskiej historyk, działaczki społecznej autorki wielu prac na temat historii Lwowa oraz historii kobiet m.in. Kobieta w dawnej Polsce, która w 1940 roku przeniosła się z Lwowa do Warszaw. Działała w konspiracji, w 1943 r. została osadzona na Pawiaku. Zginęła w obozie Auschwitz-Birkenau.

Na odpowiedzi, nadesłane drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy do 15 marca 2015 r.

Organizatorzy