OMNIBUS – NAUKA ZESTAW II

  1. Od 1968 r. Bank Szwecji przyznaje dodatkową nagrodę związaną z Alfredem Noblem. Wskaż w jakiej kategorii jest ona przyznawana.
  2. Uczony ten jest uznawany za największego obecnie brytyjskiego astrofizyka, kosmologa oraz teoretyka fizyki. Pomimo choroby od lat popularyzuje naukę. Jego najpoczytniejszym dziełem była „Krótka Historia czasu”.
  3. Symboliczny zegar zagłady prowadzony od 1947 roku pokazuje zawsze ilość minut do północy, gdzie „północ” oznacza zagładę ludzkości. Początkowo „zagłada” oznaczała zagrożenie wojną nuklearną, jednak na przełomie XX i XXI wieku pojawiły się nowe zagrożenia. Wymień jakie zagrożenia dla ludzkości są obecnie uwzględniane przy zegarze zagłady.

Na odpowiedzi, nadesłane drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy do 1 marca 2015 r.

Organizatorzy