OMNIBUS – HISTORIA WOKÓŁ NAS ZESTAW I

  1. W 1759 r. niedaleko Sulechowa rozegrała się jedna z bitew wojny siedmioletniej, podczas której starły się ze sobą siły rosyjskie pod dowództwem Piotra Sałtykowa z wojskami pruskimi pod dowództwem von Wedela. Podaj nazwę miejscowości, o którą chodzi.
  2. Wskaż pochodzenie nazwy Nowa Sól.
  3. Malarz, urodzony w Zielonej Górze, był jednym z najwybitniejszych polskich malarzy XVIII wieku, jednak większość swojego życia spędził we Włoszech, gdzie identyfikowano go z krajem rodzinnym nazywając Taddeo Pollacco. Podaj jego prawdziwe imię i nazwisko.

 

Na odpowiedzi, nadesłane drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy do 25 stycznia 2015 r.

Organizatorzy