KONKURS MIĘDZYSZKOLNY OMNIBUS

Rozpoczynamy V edycję Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej OMNIBUS. Tym razem zaprosiliśmy do udziału szkoły gimnazjalne oraz średnie z terenów całego województwa lubuskiego. Podobnie jak w zeszłym roku co tydzień na stronie szkoły pojawiać się będą zestawy pytań. Odpowiedzi prosimy wysyłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do końca każdego tygodnia. W listopadzie pojawią się trzy zestawy pytań związanych z historią wojska polskiego. Ukazywać się będą odpowiednio –  5, 12 i 19 listopada 2012.

Wszystkich chętnych do udziału w konkursie
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Organizatorzy


Skrócony regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze, reprezentowany przez mgr Agnieszkę Chalecką, mgr Annę Roszak i dr Małgorzatę Szymczak.
2. Współorganizatorem konkursu jest Zakład Dydaktyki Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
3. Konkurs organizowany jest pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
4. Naszym celem jest rozwijanie zainteresowań młodzieży różnymi dziedzinami nauki, poprzez wzbudzenie ciekawości, poszukiwanie i selekcjonowanie zdobytych informacji.
5. OMNIBUS prowadzony będzie w miesiącach od listopada 2012 r. do kwietnia 2013 r.
6. Konkurs ogólnowiedzowy OMNIBUS przeznaczony jest dla dwóch kategorii wiekowych:
a) dla uczniów szkół gimnazjalnych,
b) dla uczniów szkół średnich.
z terenu województwa lubuskiego.
7. Dla obu kategorii wiekowych pytania będą takie same, jednak prowadzona będzie osobna lista rankingowa, publikowana po zakończeniu każdego etapu na stronie internetowej www.mojaszkola.pl
8. Co miesiąc na stronie www.mojaszkola.pl  pojawiać się będą serie 9 pytań (po 3 w tygodniu) dotyczących jednej dziedziny:
a) Etap I – listopad 2012 – Wojsko Polskie,
b) Etap II – grudzień 2012–Sławni uczeni,
c) Etap III – styczeń 2013 – Historia Ziemi,
d) Etap IV – luty 2013 – Igrzyska Olimpijskie,
e) Etap V – marzec 2013 – Historia pieniądza,
f) Etap VI – kwiecień 2013 – Polski rok obrzędowy.
7. Odpowiedzi przyjmowane będą od momentu pojawienia się pytań na stronie (poniedziałek) do końca danego tygodnia (niedziela). Po rozpoczęciu kolejnego etapu tygodniowego (w poniedziałek) odpowiedzi nie będą uwzględniane.
8. Po zakończeniu każdego etapu przedmiotowego (miesięcznego) wyłaniany będzie jego zwycięzca, natomiast na koniec całego konkursu przyznany zostanie tytuł OMNIBUSA dla najlepszych uczestników w obu kategoriach wiekowych.
9. Odpowiedzi, opatrzone nazwiskiem i imieniem uczestnika oraz klasą i nazwą szkoły, należy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
10. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik będzie otrzymywał po 1 punkcie. Ta osoba, która przyśle odpowiedź najwcześniej, otrzyma dodatkowy punkt.
11. W wypadku uzyskania przez kilku uczestników tej samej liczby punktów, przeprowadzony zostanie dodatkowy etap w dniu zakończenia konkursu. Wezmą  w nim udział osoby, które stawią się w Zespole Szkół Technicznych.
12. Oficjalne zakończenie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi na koniec kwietnia (dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie) podczas Dni Patrona Szkoły Zespołu Szkół Technicznych.