SUKCES MŁODYCH GEOLOGÓW

Paulina Lenkiewicz, Patrycja Mazur, Przemysław Smykowski (3TG), Krzysztof Przyworski, Mateusz Filipiak (4TGG) i Kacper Milczarek (2TEG) reprezentowali naszą szkołę w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Geologicznej w Krośnie. Do słynnej „Naftówki” zjechali też reprezentanci szkół o profilu geologicznym z Warszawy i z Krakowa. 26 i 27 marca uczniowie odkrywali „Historię zaklętą w skałach” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna olimpiada, do której uczniowie przygotowali się pod opieką Pani Elżbiety Markiewicz i Pana Mirosława Wyderkiewicza.

Jury w składzie:  prof. Włodzimierz Mizerski – PIG – PIB w Warszawie – przewodniczący jury, pani prof. AGH Marta Bąk, pan dr hab. inż. Czesław Rybicki – prodziekan WWNiG, pani mgr Elżbietę Markiewicz – nauczyciel z Zielonej Góry, pani mgr inż. Agnieszka Polańska – nauczyciel przedmiotów geologicznych w Krakowie, pani mgr inż. Małgorzata Skoroszewska – nauczyciel przedmiotów geologicznych w Warszawie, pani mgr inż. Wioletta Rajs-Rabska – nauczyciel przedmiotów geologiczno – wiertniczych w Krośnie  - orzekło o przyznaniu naszym uczniom: Paulinie Lenkiewicz, Patrycji Mazur, Przemysławowi Smykowskiemu i Krzysztofowi Przyworskiemu – tytułu FINALISTY XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej, co łączy się z otrzymaniem INDEKSU na renomowane wyższe uczelnie w Polsce ((Akademię Górniczo – Hutniczą, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Wrocławski) z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:
- PREZYDENT MIASTA KROSNA – Pan Piotr Przytocki,
- PREZES WYŻSZEGO URZĘDU GÓRNICZEGO – Pan Mirosław Koziura,
- REKTOR PWSZ W KROŚNIE – Pan Grzegorz Przebinda.

Swoją obecnością uczestników konkursu zaszczycili też:
- Prezydent Krosna – Piotr Przytocki,
- Naczelnik Wydziału Edukacji – Grażyna Gregorczyk,
- PGNiG o. Sanok reprezentowała dyrektor Barbara Chochołek,
- Exalo Drilling reprezentował Andrzej Grasela – Kierownik Obrotu Ruchu Kopalni,
- Wiceprezes WUG – Piotr Wojtacha,
- Dyrektor Departamentu Energomechanicznego WUG – Józef Koczwara,
- Dyrektor OUG w Krośnie – Wiesław Pisula.

Najlepszym geologom w naszej szkole: PAULINIE, PATRYCJI, PRZEMKOWI i tegorocznemu maturzyście KRZYSIOWI – serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych geologicznych sukcesów.

Wychowawczyni klasy 3TG Wanda Trzeciak