WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DLA UCZNIÓW DO FIRMY LUG

W Zespole Szkół Technicznych realizowany jest projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT”, w ramach tych działań organizowany jest Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej. Jednym z realizowanych przedsięwzięć 16 października 2017r. była wycieczka zawodoznawcza dla uczniów czwartej klasy technikum elektrycznego. Uczniowie, mięli okazję odwiedzić firmę LUG, znaną ze swoich produktów oświetleniowych, nie tylko na rynku lokalnym, ale również światowym. W trakcie wycieczki, młodzież poznała zasady funkcjonowania i organizacji pracy w firmie, możliwości zatrudnienia oraz rozwoju zawodowego. Dla uczniów przygotowano prezentację poszczególnych działów i procesów produkcyjnych. Mięli oni także możliwość samodzielnego zmontowania urządzeń elektrycznych.  Przedstawiciele firmy LUG, bardzo profesjonalnie przygotowali się na przyjęcie uczniów, co zostało przez nich docenione. Młodzi ludzie stojący u progu wejścia na rynek pracy otrzymali oferty pracy sezonowej, stałej czy ciekawego połączenia pracy i nauki na rzecz firmy.  

W ramach tygodnia kariery w szkole odbyły się  zajęcia z pracownikiem współpracującej ze szkoła instytucji jaką jest OHP, zainteresowani mogli obejrzeć filmy zawodoznawcze, a chętni spróbować napisać swój własny życiorys zawodowy lub list motywacyjny do pierwszej pracy sezonowej czy zawodowej. Punkt Informacji i Kariery zorganizował także konkurs fotograficzny dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika. Miał on na celu zachęcenie młodzieży do wykorzystania własnych umiejętności i talentów by zaprezentować zainteresowania i kierunek kariery zawodowej jaki obrali. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone wkrótce.

Agnieszka Skórzewska i Sylwia Wiśniewska