POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY

19 listopada odbędzie się szkolny etap konkursu  „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”. Konkurs ten jest organizowany w  ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy.

Poprzedzi go prelekcja dla uczniów klas trzecich oraz uczestników konkursu.

Zainteresowanych uczniów proszę o wnikliwe zapoznanie się z regulaminem i pytaniami.

Zgłoszenia u p. Beaty Jóźwiak sala 222.

Z 400 zagadnień przesłanych z Warszawy przez GIP do etapu szkolnego należy przygotować się ze 144 pytań:

•        przepisy ogólne zadania od 1 do 4,
  •        stosunek pracy zadania od 10 do 13,
  •        wynagrodzenia zadania od 78 do 81,
  •        czas pracy zadania od 110 do 113,
  •        uprawnienia rodzicielskie zadania od 138 do 141,
  •        urlopy wypoczynkowe zadania od 173 do 176,
  •        młodociani zadania od 209do 212,
  •        niepełnosprawni zadania od 231do 239,
  •        praca tymczasowa zadania od 240 do 241,
  •        kary zadania od 244 do 247,
  •        wykroczenia zadania od 253 do 257,
  •        BHP zadania od 258 do 400.

KONKURS "POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY" ROZSTRZYGNIĘTY! NASZA SZKOŁA PO RAZ PIĄTY W FINALE!

7 marca 2018 r. w Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze odbył się finał regionalny V edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” jest formą popularyzacji programu oraz sprawdzianem jego efektywności dla szkół i ich uczniów. W tegorocznych rozgrywkach na szczeblu regionalnym udział wzięło 40 laureatów etapu szkolnego z 20 placówek. Zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 35 pytań z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa pracy i legalności zatrudnienia.

Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy, 3 osoby wypełniły test bezbłędnie, uzyskując maksymalną liczbę punktów, 3 osoby otrzymały po 34 punkty.

Największą liczbę punktów w teście uzyskali:

1. Dawid Dobrzański Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze
  2. Natalia Tarczyńska z Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp.
  3. Daria Czyżak z Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp.

Laureaci wezmą udział w etapie centralnym w Warszawie.

Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie: Zdzisław Klim, z-ca okręgowego inspektora pracy, przewodniczący Komisji;  Krzysztof Słapczyński, dyrektor zielonogórskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. i Robert Simonjetz, nadinspektor pracy.

Wszystkich uczestników konkursu uhonorowano okolicznościowymi dyplomami, a laureatów  dodatkowo nagrodami rzeczowymi.

„POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY” - SZKOLNY ETAP KONKURSU

16 listopada odbył się szkolny etap konkursu  „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”. Konkurs ten jest organizowany w  ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

Dawid Dobrzański z klasy 3 TGA

I Karol Majchrzak z klasy 1 E

Opiekun programu edukacyjnego Beata Jóźwiak

SZKOLNY ETAP KONKURSU  „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

16 listopada odbędzie się szkolny etap konkursu  „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”. Konkurs ten jest organizowany w  ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy.

Zainteresowanych uczniów proszę o wnikliwe zapoznanie się z regulaminem i  pytaniami.

Zgłoszenia do końca października u p. Beaty Jóźwiak sala 222

·       przepisy ogólne zadania od 1 do 4,

·       stosunek pracy zadania od 10 do 13,

·       wynagrodzenia zadania od 78 do 81,

·       czas pracy zadania od 110 do 113,

·       uprawnienia rodzicielskie zadania od 138 do 141,

·       urlopy wypoczynkowe zadania od 173 do 176,

·       młodociani zadania od 209 do 212,

·       niepełnosprawni zadania od 231do 239,

·       praca tymczasowa zadania od 240 do 241,

·       kary zadania od 244 do 247,

·       wykroczenia zadania od 253 do 257,

·       BHP zadania od 258 do 400.

Lista pytań konkursowych do pobrania - TUTAJ

Etap regionalny konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" rozstrzygnięty!

28 lutego 2017 r. w Zielonej Górze odbył się finał regionalny IV edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”.

W finale w Warszawie po raz kolejny znajdzie się uczeń naszej szkoły Bartosz Dziaduszek z klasy 4 THM.

Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy, najlepsi wypełnili test niemalże bezbłędnie, a 2 osoby uzyskały maksymalną liczbę punktów. Wśród uczniów wyróżnionych, którym do zwycięstwa brakowało niewiele znalazł się Dawid Dobrzański z klasy 2 GA. W tegorocznych rozgrywkach na szczeblu regionalnym udział wzięło 34 laureatów etapu szkolnego z 17 placówek. Zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 35 pytań z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa pracy i legalności zatrudnienia.

Gratulacje!