Youlive
Kraje partnerskie
Witamy

Spotkanie projektowe w ramach programu Comenius „Młodzi ludzie żyją i pracują w Europie” we Włoszech w dniach 15-20.02.2011r.

W dniach 15-20.02.2011r. uczestniczyliśmy w piątym spotkaniu w ramach projektu Comenius „Młodzi ludzie żyją i pracują w Europie” w miejscowości Palermo we Włoszech. Zespół Szkół Technicznych z Zielonej Góry reprezentowało troje uczniów: P. Ksiąkiewicz, J. Żurańska i F. Świątek wraz z opiekunami Sylwią Wiśniewską, Lucyną Hoffman i Radosławem Szymańskim.

15.02.2011r. dojazd na lotnisko w Berlinie przelot do Rzymu z przesiadką w Amsterdamie, transfer na nocleg w wiecznym mieście.

16.02.2011r. dojazd na lotnisko w Rzymie, przelot na Sycylię do Palermo, transfer z lotniska do centrum miasta. Spotkanie pod hotelem z rodzinami goszczącymi polskich uczniów.

17.02.2011r. spotkanie w szkole, prezentacja grup, następnie zwiedzanie miasta, jego ciekawych miejsc. Spotkanie w Palazzo Normanni (gościł nas prezydent regionu). Powrót do szkoły, gdzie jest możliwość prezentacji i degustacji sycylijskich potraw. Uczniowie pracują nad zadaniami w małych grupach, a nauczyciele oceniają dotychczasowe dokonania w projekcie.

18.02.2011r. wycieczka na plaże Mondelo, czas wolny. Po południu powrót do szkoły i praca w grupach, przygotowanie do podsumowania dotychczasowej pracy.

19.02.2011r. wycieczka do zabytkowego miasteczka Erice oraz starożytnej świątyni w Segesta.

20.02.2011r. pożegnanie z rodzinami goszczącymi, transfer na lotnisko, przelot do Rzymu, przesiadka, postój, dalej do Turynu, przerwa i odlot do Berlina. Następnie dojazd busem do Zielonej Góry w późnych godzinach wieczornych. W drodze byliśmy od godziny 4:30 do 21:30.