Youlive
Kraje partnerskie
Witamy

Spotkanie projektowe w ramach programu Comenius „Młodzi ludzie żyją i pracują w Europie” w Bułgarii w dniach 9-15.11.2010r.

W dniach 09-15.11.2010r. uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu projektu Comenius „Młodzi ludzie żyją i pracują w Europie” w miejscowości Gorna Oriahovitsa w Bułgarii. Zespół Szkół Technicznych z Zielonej Góry reprezentowało czterech uczniów uczniów: A. Wodzińska, M. Bulanowska, P. Żak, P. Gaebler wraz z opiekunami Sylwią Wiśniewską i Lucyną Hoffman.

09.11.2010r. przejazd z Zielonej Góry do Budapesztu na nocleg.

10.11.2010r. przejazd z Budapesztu do Gornej Oriahovitsy. To, co zobaczyliśmy w czasie podróży, dało nam rzeczywisty obraz tego, jak ludzie żyją i pracują. Widzieliśmy jak wygląda architektura w Rumunii, Bułgarii, jak jest zorganizowana komunikacja w miejscowościach (na wielu wsiach to jeszcze typowy widok „wóz z osiołkiem”). W późnych godzinach dotarliśmy na miejsce, gdzie czekały już na polskich uczniów rodziny goszczące.

11.11.2010r. rano spotkaliśmy się w szkole, gdzie nastąpiło uroczyste powitanie, następnie uczniowie podzieleni na grupy realizowali zlecone zadania. Nauczyciele pracowali nad swoimi zadaniami, a po południu mieliśmy spotkanie z Prezydentem miasta. Następnie w szkole grupy podsumowały te działania, które wypracowały wcześniej.

12.11.2010r. czas wypoczynku, organizatorzy zaproponowali wyjazd do Wielkiego Tarnowa gdzie zwiedzaliśmy carski zamek z XII/XIII wieku i gościliśmy na tamtejszym uniwersytecie, następnie mieliśmy czas wolny. Wieczorem wróciliśmy do Gornej Oriachovitsy.

13.11.2010r. od rana pracowaliśmy w szkole, następnie zaprezentowaliśmy uniwersytety ze swoich miast, mogliśmy ocenić co oferują poszczególne szkoły, jakie szanse ma obcokrajowiec chcąc tam studiować. Po południu mieliśmy czas wolny, a wieczór pożegnalny uczniowie spędzili u rodzin.

14.11.2010r. rano spotkaliśmy się pod hotelem, nastąpiło pożegnanie i ruszyliśmy w drogę powrotną do Budapesztu na nocleg.

15.11.2010r. przejazd z Budapesztu do Zielonej Góry, w późnych godzinach dotarliśmy do domu.