2013 / 2014

STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA ROZDANE

25 czerwca w Zielonogórskiej Palmiarni odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Wyróżnieni zostali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zastępca prezydenta Zielonej Góry, Wioletta Haręźlak rozdała stypendia oraz dyplomy najlepszym uczniom, laureatom olimpiad i konkursów przedmiotowych.

PAMIĘĆ O ZAPOMNIANYCH BOHATERACH – NAGRODZONA!!!

Anita Lniany, Paulina Lenkiewicz (2TG) i Kinga Migdał (1TLW) to laureatki Wojewódzkiego Konkursu „Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych”.

XXVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej

W dniach 27-28 marca 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja  Kopernika mieli przyjemność wziąć udział w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Geologicznej, który w tym roku odbywał się w Krakowie. Była to przyjemność, tym bardziej, że  organizatorzy zapewnili nam również wycieczkę geoturystyczną.

Finał olimpiady przebiegał w budynku Zespołu Szkół Zawodowych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie, przy ul. Brzozowej. Do istniejącego w tej szkole Technikum Geologicznego uczęszczali czterej uczniowie, którzy w 1963 r. wraz ze swą nauczycielką Mirosławą Boczarową odkryli Jaskinię Raj w Górach Świętokrzyskich. To Pani Mirosława jest założycielką w.w. konkursu, który corocznie odbywa się w jednej ze szkół geologicznych w kraju. Podczas tych dwóch dni była tam razem z nami.

SUKCES W FINALE MIEJSKIEGO KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

Kasia, Paulina i Patrycja poza nauką znajdują również czas na niesienie pomocy potrzebującym.  27 marca w zielonogórskim ratuszu odbyła się Wielka Gala Finału Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. W gronie laureatów znalazła się Katarzyna Witkiewicz, która otrzymała złotą odznakę „Ośmiu Wspaniałych”, wyróżnienie przyznano Paulinie Lenkiewicz,  a dyplom uczestnictwa powędrował do rąk Patrycji Mazur.  Serdecznie gratulujemy uczennicom klasy 2TG oraz życzymy tego, by dalej niestrudzenie niosły pomoc tam, gdzie ona jest potrzebna.

Opiekunki konkursu: Wanda Trzeciak i Roma Rypson - Goluda

Konkurs o Tytuł Supertechnika Mechatronika.

28.03.2014 w Żaganiu odbyła się już IV edycja konkursu dla najlepszych mechatroników. Naszą szkołe reprezentowali uczniowie klasy 4TMR - Adrian Juszczak i Błażej Romanowski (w konkursie drużynowym), oraz Maciek Rafalik (w konkursie indywidualnym). Wielki sukces naszych chłopaków to II miejsce w klasyfikacji drużynowej i kolejno II, III, oraz V miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Wielkie brawa dla naszych mechatroników!!! Ulegliśmy jedynie gospodarzom, którzy już 4 raz z rzędu zdobyli pierwsze miejsca w obydwu klasyfikacjach. Dzięki sukcesowi naszej reprezentacji szkolna pracownia obróbki skrawaniem wzbogaciła się o profesjonalną szafkę narzędziową. W czasie trwania konkursu naszymi zawodnikami opiekowali się nauczyciele Mariusz Kita i Krzysztof Rogowski.

Piotr Leciejewski - Wybitny Polak w Norwegii

KACPER FRĄTCZAK LAUREATEM 51. PLEBISCYTU NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA ROKU!

„To wy, drodzy sportowcy budzicie niesamowite emocje i wspaniałe uczucia rywalizacji. Dzisiaj pragnę wam za to podziękować z całego serca. Gratuluję wam wielkich sukcesów, ale życzę też w dalszym ciągu pasji, siły i odwagi w tej waszej nieustającej pracy. Zdobywajcie szczyty, złote medale…” – tak 24 stycznia do najlepszych sportowców roku naszego regionu mówiła Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Wygrane eliminacje regionalne konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

W dniu 18.12.2013r. w Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych odbył się regionalny etap konkursu wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  W konkursie regionalnym z naszej szkoły wzięli udział zwycięzcy eliminacji szkolnych: Justyna Wicik z kl. 2TGS oraz Bartosz Dziaduszek z klasy 1THM pod opieką p. Marka Ostrowskiego.  Z wielką przyjemnością pragniemy przekazać całej społeczności naszej szkoły informację, że zwycięzcą eliminacji został Bartosz Dziaduszek, który będzie reprezentować nasz region i naszą szkołę w eliminacjach centralnych. Uczestnicy eliminacji regionalnych otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy uczestnictwa.

"Giełda Muzyczna" młodych talentów.

Miło mi donieść,że uczeń klasy ITMW - Krzysztof Polaczyk zajął zaszczytne III miejsce ( jako nagrodę otrzymał gratyfikację pieniężną )na zorganizowanej  po raz pierwszy imprezie zatytułowanej "Giełda muzyczna" w   ramach  Jesiennych Spotkań Kulturalnych  - AUTUNALIA 2013 w  Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

STYPENDIA DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Kasia Witkiewicz – uczennica klasy 2TG została stypendystką w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych i technicznych na rok szkolny 2013/2014 w ramach projektu „Stypendia motywacyjne dla najzdolniejszych uczniów w Województwie Lubuskim”. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 30 września w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

KACPER FRĄTCZAK MISTRZEM EUROPY!!!

W dniach 14-23 września 2013 r. w Krynicy Górskiej odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów i kadetów w kickboxingu. Na turniej o najlepszego w Europie walczyło 1700 zawodników z blisko 40- stu krajów. Nasz uczeń Kacper Frątczak z 3TLW wywalczył tytuł Mistrza Europy juniorów w kickboxingu na zasadach K-1 Rules. Aby stanąć na najwyższym stopniu podium Kacper musiał stoczyć aż trzy pojedynki.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZST składają najserdeczniejsze gratulacje.
Kacper! Jesteśmy z Ciebie dumni!!!

DOMINIKA GLEISNER - WICEMISTRZYNIĄ EUROPY

Dominika Gleisner, uczennica klasy II TLW, została wicemistrzynią  Europy kadetów i juniorów w kickboxingu. Mistrzostwa  odbyły się 14-23 września 2013 r. w Krynicy Górskiej.

Serdecznie gratulujemy Dominice i życzymy dalszych sukcesów.

Ines Fronczyk i koleżanki i koledzy z II TLW