ŚWIĘTO 11 BATALIONU REMONTOWEGO W ŻAGANIU

29 maja uczniowie klas wojskowych z naszej szkoły mieli okazję wspólnie z żołnierzami 11 Batalionu Remontowego z Żagania wsiąść udział w uroczystości związanej ze świętem batalionu. Uroczystość miała miejsce na terenie  Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Tegoroczna uroczystość  to także okazja do podkreślenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także 29 maja to Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Prawdziwym zaszczytem była możliwość ustawienia się naszej szkolnej kompani w szyku wraz z pododdziałami 11BRem, oraz możliwość przemaszerowania w defiladzie. Podczas całej uroczystości oraz defilady kompanią wzorowo dowodził nasz mechanik – Patryk Miśtak z klasy 2TMW. Po uroczystości, na zaproszenie Dowódcy 11BRem – ppłk Ireneusza Maślanki nasi uczniowie wzięli udział w organizowanym na terenie muzeum pikniku, gdzie mieli okazję posilić się, ale także zwiedzić obiekty muzealne oraz zaglądnąć do prezentowanego sprzętu wojskowego. Największym zainteresowaniem cieszył się czołg – słynny T34, który nasi mechanicy niestrudzenie starali się uruchomić.