MECHANICY NA ZAJĘCIACH W 11 BATALIONIE REMONTOWYM W ŻAGANIU.

Tuż przed feriami zimowymi (8.02.2018r.) nasi mechanicy udali się na kolejne zajęcia związane z innowacją wojskową. Tym razem nieco dalej niż zwykle bo do Żagania, gdzie stacjonuje trzon wojsk wchodzących w skład  „Czarnej Dywizji”. Celem zajęć było zapoznanie naszych uczniów z zadaniami realizowanymi przez 11Brem. Na miejscu, w garnizonie grupę uczniów ZST przywitał por. Marek Cieplicki, który przedstawił plan naszej wizyty, oraz przekazał przygotowane przez Dowódcę informatory. Następnie w kolumnie czwórkowej udaliśmy się na obiekty warsztatowe, na których żołnierze i pracownicy cywilni demonstrowali i omawiali wyposażenie i czynności prowadzone na co dzień w 11BRem. W trakcie naszego pobytu mogliśmy zobaczyć m. in. warsztat sprzętu łączności, stacje diagnostyczną oraz halę remontową ciężkiego sprzętu gąsienicowego. W hali remontowej największym zainteresowaniem cieszył się najnowocześniejszy czołg naszej armii - Leopard 2A5, oraz współpracujący z nim wóz zabezpieczenia technicznego Bergepanzer 2. Na hali remontowej można było także zobaczyć bojowy wóz piechoty BWP-1, oraz samobieżną haubicę  2S1 Goździk. Przede wszystkim nasi mechanicy, obserwowali czynności bezpośrednio związane ze swoim przyszłym zawodem –obróbkę skrawaniem, spawalnictwo, oraz montaż maszyn i urządzeń. Dzięki temu, mogli przekonać się, że wiedza i umiejętności zdobywane podczas nauki zawodu są niezbędne także podczas służby wojskowej, szczególnie w pododdziałach remontowych. Uwagę naszych uczniów przykuwali także przemieszczający się po terenie garnizonu żołnierze armii U.S.A. Za możliwość obserwacji pracy żołnierzy 11Brem w Żaganiu dziękujemy Dowódcy - ppłk Ireneuszowi Maślance. Przedsięwzięcie koordynował, oraz wykonywał zdjęcia Nieetatowy Rzecznik Prasowy Dowódcy 11 batalionu remontowego - por. Marek Cieplicki. Opiekunami w czasie zajęć byli nauczyciele - ks. Damian Kołodziej i Krzysztof Rogowski.