SPRAWDZIAN NA ZAKOŃCZENIE UDZIAŁU W CWKM

Kadeci z klas 4 biorący udział w programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych wzięli udział w końcowym sprawdzianie. Sprawdzian organizowany  był przez 5 Kresowy Batalion Saperów w Krośnie Odrzańskim. Za koordynację przedsięwzięcia oraz przewodniczącym komisji egzaminacyjnej był por. Tomasz Sarnecki, a przebiegowi sprawdzianu przyglądał się przedstawiciel WKU w Zielonej Górze – kpt. Mariusz Tatarek. Sprawdzian podzielony był na 2 etapy – sprawdzian wiedzy teoretycznej w postaci testu, oraz sprawdzian umiejętności praktycznych. Sprawdzian umiejętności składał się z 8 podpunktów na których nasi kadeci na ocenę zaliczali zadania m. in. z taktyki, terenoznawstwa, szkolenia medycznego, szkolenia strzeleckiego itp. Oceny były bardzo wysokie co pokazuje znakomite wyszkolenia uczestników programu. Wkrótce uczestnicy otrzymają zasłużone certyfikaty i będą mogli zgłosić się na skróconą służbę przygotowawczą, której rozpoczęcie planowane jest na sierpień 2020r.