MECHANICY ĆWICZYLI POD OKIEM ŻOŁNIERZY 5KBSAP W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

Dnia 17 października 2017 roku uczniowie wszystkich poziomów klas mechanicznych Zespołu Szkół Technicznych mieli okazję spotkać się z żołnierzami 5-tego Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim na zajęciach w jednostce. Powitał nas porucznik Andrzej Pasterniak – szef sekcji wychowawczej w jednostce. Najpierw uczniowie zapoznali się z historią 5 Kresowego Batalionu Saperów, którą przedstawił nam plutonowy Robert Jaworski oraz zwiedzili salę tradycji.  Następnie w sali planowania obejrzeli film o powstawaniu i budowie karabinu MSBS czyli Modułowy System Broni Strzeleckiej, który produkowany jest w Zakładach Łucznik w Radomiu. Kolejnym punktem były ćwiczenia na Cyklopie czyli urządzeniu (karabinie) do nauki kontroli celowania na leżąco i stojąco, zapoznanie się z budową i działaniem granatów, ćwiczenia z ładowania i rozładowywania magazynka do karabinka Beryl na czas, rozbieranie i składanie karabinka Beryl oraz zapoznanie się ze sprzętem i pojazdami  kompanii drogowo-mostowej. Wyjazd do jednostki był bardzo udany, głównie ze względu na duże zainteresowanie uczniów działaniami jakie zostały zaproponowane jak i przepięknej pogodzie jaka nam towarzyszyła.

Opiekun grupy Edyta Polewska