ŚWIĘTO 5KBSAP I UROCZYSTOŚĆ ZMIANY DOWÓDCY

Wrzesień to tradycyjnie czas rozpoczęcia roku szkolnego, ale także miesiąc w którym 5 Kresowy Batalion Saperów w Krośnie Odrzańskim obchodzi swoje Święto. Kolejny raz, nasi uczniowie klas wojskowych mieli okazję uczestniczyć w uroczystości na równi z żołnierzami krośnieńskiego batalionu. W tym roku uroczystość była wyjątkowa, nie tylko dlatego, że odbywała się w sobotę – co wymagało od członków szkolnej kompani dodatkowej motywacji do udziału, ale przede wszystkim połączona była z ceremonią przekazania dowodzenia batalionem.  Dotychczasowy Dowódca – ppłk Jarosław Szczypiorski po wieloletniej służbie odchodzi do cywila. Ppłk Szczypiorski dowodził batalionem przez cały czas współpracy naszych mechaników z krośnieńską jednostką. Był inicjatorem wielu wspólnych przedsięwzięć na przestrzeni całego okresu naszej współpracy. Podczas uroczystości, za służbę, pułkownikowi dziękował  Dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej – płk dypl. Piotr Malinowski, swoje podziękowania przekazywali także przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, stowarzyszeń. Za współpracę dziękował także nasz  Dyrektor - mgr Jacek Prońko. Na zakończenie uroczystości miała miejsce dobrze już znana naszym uczniom „salwa saperska”, po której pododdziały przeformowały się w ugrupowanie do defilady. Kolejny raz  kolumna naszych uczniów miała okazję przemaszerować wraz z krośnieńskimi saperami przed trybuną honorową. Po ppłk-u Jarosławie Szczypiorskim obowiązki dowódcy batalionu przejął kpt. Krzysztof Wojtas. Kapitanowi Wojtasowi życzymy wielu sukcesów na nowym stanowisku.