NASZE DZIAŁANIA

 Wszystkie wydarzenia, które niebawem się odbędą znajdziecie w zakładkach po prawej stronie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w naszych akcjach.


 Odbędzie się DZIEŃ ZDROWIA Z „MEDYKIEM”

II BIEG PO KREW”

Od 11:00- 14:00 chętni mogą oddać krew, uczestniczyć w biegu, warsztatach prozdrowotnych bądź pomóc w organizacji imprezy. Zainteresowani mogą się zgłaszać do Marcelego Urbańskiego lub Karoliny Wojtuściszyn z klasy 3TLWA.

Serdecznie zapraszam do udziału!


 16.04.2018r. Grupa uczniów uda się do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” na warsztaty związane z pierwszą pomocą. Dzięki Pani mgr. Ewie Kowalczuk oraz Pani mgr. Renacie Górskiej, uczniowie mogą zapoznać się z dokładnymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, przećwiczenie RKO na profesjonalnym fantomie.

 


23.04.2018r. Grupa uczniów uda się na drugie spotkanie do Centrum Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” na warsztaty zorganizowane przez Panią mgr. Ewe Kowalczuk oraz Panią mgr. Renate Górską związane z bandażowaniem i opatrywaniem ran oraz zgłębieniem wiedzy na temat udaru mózgu oraz zawału mięśnia sercowego.


 

23.04.2018r. Grupa uczniów uda się na sadzenie lasu. Dzięki życzliwości szefa firmy -„Zakład Usług Leśnych Olgierd Leśniak” uczniowie mogą zapoznać się z odpowiednią formą sadzenia sosny pod okiem profesjonalisty oraz odbyć rozmowę z leśniczym, który pogłębi ich wiedzę na temat pracy, która będzie przez nich przeprowadzona. Na uczestników podczas ciężkiej pracy czeka słodki poczęstunek. Chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału. O szczegóły wydarzenia proszę pytać Marcelego Urbańskiego i Karoliny Wojtuściszyn z klasy 3TLWA.


 


25.04.2018r. Grupa uczniów uda się na XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze. Zachęcamy wszystkich do kibicowania uczniom w tak ciężkim konkursie .


 

 

 

27.04.2018r. Część uczniów z klasy 3TLWA będzie wykonywała plakaty na dwa bardzo ważne wydarzeniach, o których będziecie mogli przeczytać już niedługo na naszej stronie. Chętnych zapraszamy do współpracy.


Rozpoczęła się zbiórka dla potrzebujących dzieci z świetlicy Zespołu  Edukacyjnego nr2.

PROSIMY O:

  • puzlle,
  • gry planszowe- zręcznościowe,
  • zabawki edukacyjne,
  • artykuły plastyczne,
  • klocki.

*rzeczy mogą być używane ale w dobrym stanie :)

Druga zbiórka dotyczy podopiecznych zielonogórskiego schroniska dla zwierząt. Zachęcamy do przynoszenia:

  • suchej karmy dla kociaków i psiaków,
  • mokrej karmy dla kociaków i psiaków,
  • przysmaków,
  • zabawek.

*Koniec zbiórek nastąpi 04.06.2018r

 


Już niedługo odbędą się rozmowy dotyczące wprowadzenia od nowego roku szkolnego, koszulek z logo szkoły. Wstępny projekt już powstał, a my cierpliwie czekamy na jego zatwierdzenie.

 


 

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia w wolnej chwili zielonogórskiego schroniska oraz jego podopiecznych. Odwiedziny oraz krótki spacerek na pewno sprawi radość u zamieszkałych tam zwierzątek.