ŚLUBOWANIE KADETÓW Z KLAS MUNDUROWYCH

Rocznica podpisania aktu kapitulacji Niemiec 8 maja 2015r wyryła się złotymi zgłoskami w historii ZST, a szczególnie w pamięci uczniów klas wojskowych. Otóż, w tym dniu złożyli oni uroczyste ślubowanie na placu Bohaterów Westerplatte w Zielonej Górze. Powagę chwili i jej podniosły charakter podkreślała obecność  Prezydenta Miasta Zielona Góra – Pana Janusza   Kubickiego i Pani wice Prezydent Wiolety Haręźlak.

Zespół Szkół Technicznych od lat prężnie współpracuje zarówno z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym, jak i z pobliskimi jednostkami - 5 Lubuskim Pułkiem Artylerii z Sulechowa oraz 5 Kresowym Batalionem Saperów z Krosna Odrzańskiego. Dlatego nie mogło zabraknąć  dowódców tych jednostek, płk. Romana Sicińskiego i ppłk. Waldemara Krupińskiego oraz płk. Zenona Wiśniewskiego i płk. Jarosława Szczypiorskiego, którym dziękujemy za możliwość realizacji zadań w ramach innowacji wojskowej. Nadmienić również należy, że nasze starania zmierzają w kierunku rozwoju i dlatego wyrazy szacunku  oraz podziękowania składamy ppłk. Lewandowskiemu z 11. Batalionu Remontowego w Żaganiu  i Komendantowi Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, Panu Dariuszowi Machowi za możliwość otwarcia kierunków technicznych pod patronatem Ich jednostek. Ten radosny i jakże emocjonujący czas dzielili z naszymi kadetami wychowawcy oraz rodzice i dziadkowie. Nie zabrakło również dyrekcji ZST Pani Katarzyny Pernal – Wyderkiewicz oraz Pana Sylwestra Buczyńskiego, który jako pierwszy zainicjował i zorganizował tego typu przedsięwzięcie w historii naszej szkoły. Mamy nadzieję, że stanie się to tradycją ZST, którą realizować będą następne pokolenia naszych wychowanków. Uroczystość poprowadził ppor. rez. Krzysztof Andrzejewski, pracownik naszej szkoły. A na zakończenie ceremonii głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Szlachetka.

Dziękujemy wszystkim za obecność i za wspólne przeżycie tego szczególnie dla nas ważnego dnia w roku.

Roma Rypson-Goluda