JĘZYKI ŚWIĄTECZNIE I TRADYCYJNIE

To już tradycja, że tuż przed świętami odbywa się bożonarodzeniowy konkurs językowy – trudno zliczyć, który to już raz. 18 grudnia, jak co roku, uczniowie walczyli o słodkie nagrody, mierząc się z pytaniami z zakresu zwyczajów świątecznych, ale i geografii, polityki i kultury krajów anglo- i niemieckojęzycznych. W tej potyczce zwyciężyła klasa 4 TGG, zaraz przed klasą 4 TLW i 2 THM. Tymczasem na korytarzu kiermasz świątecznych słodkości kusił zapachami.

Warto też wspomnieć o XXXIX Olimpiadzie Języka Angielskiego, której etap szkolny odbył się 17 listopada 2014 r. Tu na uczestników czyhały prawdzie pułapki językowe: „Bałwan szybko się roztapiał w bezkształtną bryłę brei.” czy też „Arytmetyka, która w to wchodzi, nie jest trudna sama w sobie, ale jest ogromna presja czasu”. Nic więc dziwnego, że tłumaczenie jedynie fragmentów tych zdań powodowało u uczestników przerażenie na twarzy. Niestety, nikomu nie udało się przejść do kolejnego etapu.

Uczestnikom i zwycięzcom naszych konkursów językowych serdecznie gratulujemy
i zapraszamy do udziału w kolejnych. Wszystkim uczniom ZST życzymy zaś językowo udanego roku Śmiech