WYSTAWA SYMBOLI NARODOWYCH

96. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do przygotowania wystawy symboli narodowych. Od 7 do 17 listopada można było zwiedzić wystawę, która miała miejsce w bibliotece szkolnej. Uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach przygotowanych przez opiekunki wystawy. Mieliśmy kącik poświęcony Józefowi Piłsudskiemu, „Solidarności”, polskiej poezji patriotycznej, symbolice narodowej w filmie i malarstwie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja ryngrafów. Młodzież udostępniła na wystawę liczne gadżety: kubki, gwizdki, szaliki, opaski z uroczystości patriotycznych, odzież patriotyczną czy naklejki z symbolami narodowymi. Wystawa okazała się wielką skarbnicą wiedzy historycznej, stała się okazją do rozmów o dawnym i współczesnym patriotyzmie. Słuchaliśmy koncertu „Panny Wyklęte”, czytaliśmy wiersze C. K. Norwida, Z. Herberta, K. I. Gałczyńskiego, oglądaliśmy obrazy J. Matejki i W. Kossaka. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pomogli nam w przygotowaniu wystawy.

Opiekunki wystawy: S. Wiśniewska, E. Michalak i W. Trzeciak