LITERACKI SUKCES KINGI!!!

Zakończył się etap diecezjalny ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem: „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz". Konkurs organizowany jest przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej w Polsce we współpracy z Telewizją Polską S.A. Do realizacji konkursu włączyła się również Akcja Katolicka naszej diecezji wraz z Wydziałem Nauki Katolickiej kurii diecezjalnej. Komisja konkursowa w składzie: Stanisław Rzeźniczak – przewodniczący, siostra Maria Piętak USJK, Danuta Tchórzewska i Zofia Szachowicz, wybrała po trzy najlepsze prace uczniów z każdego poziomu edukacyjnego. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły Kinga Migdał z klasy 2TLW. Pracę Kingi jako najlepszą przekazano do etapu centralnego. Serdecznie gratulujemy Kindze kolejnego sukcesu literackiego. Dla przypomnienia należy dodać, że w ubiegłym roku szkolnym praca Kingi Migdał o Witoldzie Pileckim zdobyła III miejsce w konkursie „Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych”.

Opiekunka konkursu: Wanda Trzeciak