STYPENDIA MOTYWACYJNE DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 29 września br.  w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego. To już po raz siódmy grupa najzdolniejszych uczniów z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i zawodowych dostaje stypendia. W tym roku to 61 uczniów gimnazjów i 59 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu. Jest wśród nich nasza uczennica – Kasia Witkiewicz z klasy o profilu geologicznym. W uroczystości uczestniczyli: Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego – Wojciech Strzyżewski, Dziekan wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji UZ –  dr hab. inż. Andrzej Obuchowicz, prof. UZ, przedstawicieli  Firmy Siemens, Przedstawiciele Komisji Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Lubuskiego: Jarosław Kropski oraz Tadeusz Pająk, Lubuski Kurator Oświaty – Bogna Ferensztajn, Zdzisław Paduszyński – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego. A także zastępca dyrektora Departamentu EFS – Andrzej Wojnakowski, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Mirosław Glaz oraz zastępca dyrektora Małgorzata Walkowska, Przewodnicząca Komisji do Spraw Stypendiów – Grażyna Dobroczyńska oraz nauczyciele, dyrektorzy, opiekunowie i rodzice. Moderatorem spotkania był Leszek Jenek.

Pani Marszałek Elżbieta Polak wręczając stypendia najzdolniejszym Lubuszanom powiedziała: Pragnę podziękować za Wasz trud i Waszą ciężką pracę. Jestem przekonana, że w przyszłości przejmiecie stery w województwie lubuskim. Marzenia naprawdę się spełniają. Nie bójcie się myśleć inaczej, nie bójcie się swoich marzeń. Żeby zwyciężać - trzeba wierzyć, że można.

Drugą część uroczystości stanowiły prezentacje i pokazy rozwiązań technicznych w ramach Dnia Technologii Przemysłowych – automatyka w dydaktyce i przemyśle:

- Nowoczesna automatyka w przemyśle – Siemens Sp. z o.o.,

– Nowoczesne technologie – Uniwersytet Zielonogórski - dr hab. inż. Andrzej Obuchowicz, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego,

– Pokaz praktyczny rozwiązań z automatyką przemysłową – firma Encon

– Szkoła Techniczna –SinuTrain.

Kasi serdecznie gratulujemy i życzymy, by uzyskane stypendium stanowiło motywację do zgłębiania tajników wiedzy!!!

Wychowawczyni Wanda Trzeciak