Pierwsze strzelanie klas wojskowych

Pierwszą czynnością było składanie broni „Beryl”, którą przeprowadziła sztarsza szeregowa. Uczniowie zapoznali się z budową tej broni, a następnie przystąpili do samodzielnego rozkładania i składania karabinu.
    Na kolejnym stanowisku zaprezentowana była budowa karabinu „7.62 mm KBK AK GN”. Uczniowie powtórzyli czynność składania i rozkładania broni i przenieśli się do kolejnego stanowiska, którym była budowa pistoletu P-83. Kapral przedstawił dokładną budowę, mechanikę, przeznaczenie oraz sposób użytkowania.
    Po zdobytej wiedzy nasi dzielni uczniowie przystąpili do stanowiska z bronią elektroniczną „CYKLOP”. Jest to urządzenie, które służy do nauki strzelania z róznych broni poprzez elektroniczne przyrządy celownicze bez użycia amunicji. Przed przystąpieniem do nauki strzelania nasi młodzi żołnierze zapoznali się z zasadami BHP , po czym mogli rozpocząć strzelanie w różnych pozycjach: leżącej, stojącej i klęczącej. W każdej z nich zostały oddane  po trzy strzały do celu oddalonego o 25m.
    Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu zadowoleni i wyczerpani uczniowie pod opieką pani Ines Fronczyk i pani Moniki Kozłowskiej wrócili do domów.

Dominika Peruń, Michał Buras; kl. II TLW