Sukcesy uczniów ZST w roku szkolnym 2012/2013

SUKCESY W KONKURSACH I OLIMPIDACH

Adrian Dominiczak, Damian Bielec (4TG), Kamila Kuczyńska (3TEG) – laureaci XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej (opiekunowie: Katarzyna Grzesińska i Mirosław Wyderkiewicz)

Mateusz Lisowski i Patryk Piątkowski  (4TMR) – laureaci Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Supertechnika Mechatronika, chłopcy drużynowo zajęli III miejsce, w klasyfikacji wojewódzkiej zajęli II miejsce, w Zielonej Górze nie ma od nich lepszych Supertechników Mechatroników!!! (opiekunowie: Mariusz Kita i Krzysztof Rogowski)

Dominika Peruń (1TLW) – VI miejsce w etapie rejonowym XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia (opiekunowie: Ines Fronczyk i Mirosław Zelisko)

Kamil Opioła (2TLW) II miejsce w XV Międzyszkolnym  Konkursie Recytatorskim (opiekun Roma Rypson – Goluda)

Elżbieta Dziębór (2TGG) – III miejsce w XV Międzyszkolnym  Konkursie Recytatorskim (opiekun Ines Fronczyk)

Adam Karbownik (1TG) – finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (opiekun Wanda Trzeciak)

Patryk Tokarski (3TMR) – wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym „Miasto nocą” (opiekun Roma Rypson – Goluda)

Angelika Solska (3 TS), Michał Mikołajczyk (2 TGG),  Konrad Frynia (2TGG), Krzysztof Pulikowski  (3 TLW), Damian Bojanowski (3 TS) – III miejsce w XXI Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK (opiekunowie: Mirosław Zelisko i Ines Fronczyk)

 

STYPENDIA

Katarzyna Witkiewicz (1TG) stypendium Prezydenta Miasta Zielona Góra, najwyższa średnia w szkole 5,42

Paulina Lenkiewicz (1TG) – stypendium Prezesa Rady Ministrów, średnia 5,05 (decyzja Rady Pedagogicznej z dnia 25 czerwca 2013 r.)

Karolina Budzyn (2TS) – kurs prawa jazdy ufundowany przez firmę MOTOREX, średnia 4,88

(decyzja Rady Pedagogicznej z dnia 25 czerwca 2013 r.)

Adrian Dominiczak, Damian Bielec (4TG), Kamila Kuczyńska (3TEG) – stypendium naukowe (laureaci XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej)

 

SUKCESY SPORTOWE

Złoty medal w Mistrzostwach Miasta Zielona Góra Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców.  Skład drużyny: Adam Szpara,Piotr Książkiewicz, Fabian Paszkowski, Ryszard Siewak , Jacek Szawala, Jakub Woźniak, Piotr Woźniak, Damian Kostrzewa. Kwalifikacja chłopców w piłce ręcznej na miejscach 5-8 w województwie lubuskim (opiekun Sylwester Buczyński)

Srebrny medal w Mistrzostwach Miasta Zielona Góra Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt. Skład drużyny: Paulina Szulc, Emilia Lisekowska, Sylwia Subocz, Agnieszka Brzeska, Urszula Jankowska, Karina Kiełbasa, Estra Łotocka, Wiktoria Pąperska, Anita Mosiołek, Paulina Lechowicz, Monika Zakrzewska. Kwalifikacja dziewcząt w piłce ręcznej na miejscach 5-8 w województwie lubuskim. (opiekun  Sylwester Buczyński)

Srebrny medal w Mistrzostwach Miasta Zielona Góra Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców. Skład drużyny: Daniel Woźny, Oskar Blinkiewicz, Marcin Piec, Dawid Marciniak, Damian Kostrzewa, Maciej Pieczarka, Roland Szczepaniak, Łukasz Woźny, Aleksander Rutkowski, Krystian Pszczoła, Dawid Walkowiak, Miłosz Grabia (opiekun Mirosław Zelisko)

Brązowy medal w Mistrzostwach Miasta Zielona Góra Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców. Skład drużyny: Adam Szpara, Sebastian Odziemek, Marcin Bodnar, Jakub Zurkan, Patryk Gabler, Paweł Kędzierzyński, Jakub Jarowicz, Bartosz Stefański, Michał Wojciechowski, Adam Karbownik, Damian Bielec, Filip Świątek, Rafał Ilnicki, Oktawian Sikora, Mateusz Rzeczkowski (opiekun Mariusz Kita)

Brązowy medal chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Zielona Góra. Skład drużyny: Miłosz Grabia, Fabian Paszkowski, Marcin Piec, Jacek Szawala, Tomasz Bednarz, Krystian Pszczoła, Rafał Czupryński, Wojciech Fuchs, Oskar Blinkiewicz, Krzysztof Przyworski (opiekun Mirosław Zelisko)

VI miejsce w klasyfikacji generalnej w Mistrzostwach Miasta Zielona Góra Szkół Ponadgimnazlanch w badmintonie chłopców. Uczniowie reprezentujący szkołę: Adam Szpara i Bartosz Stefański (opiekun Edyta Polewska)

Indywidualne Mistrzostwa miasta Zielona Góra  Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce

(opiekunowie: Edyta Polewska i Krzysztof Szymula)

  • Wojciech Fuchs – złoty medal w biegu na 100m
  • Marcin Piec – złoty medal w pchnięciu kulą
  • Przemysław Smykowski – srebrny medal w biegu na 1500m
  • Fabian Paszkowski – srebrny medal w skoku w dal
  • Aleksandra Rosochacka – brązowy medal w rzucie oszczepem
  • Marcin Siwy – brązowy medal w skoku wzwyż

Lubuska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce

 (opiekun Edyta Polewska)

  • Aleksandra Rosochacka  – V miejsce w oszczepie w województwie
  • Marcin Siwy – VI miejsce w skoku wzwyż w województwie
  • Wojciech Fuchs  – VIII miejsce w biegu na 100m w województwie

 

Gratulacje dla zwycięzców i ich opiekunów od Dyrekcji ZST!!!