XXI REJONOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

Naszymi gośćmi byli także opiekunowie młodzieży, sędziowie, przedstawiciele PCK oraz Prezes Zarządu Rejonowego PCK, a jednocześnie autorka programów i podręczników z PO i EDB, pani Bogusława Breitkopf, która dbała o wysoki poziom rywalizacji.  Otwierając zawody pani Bogusława Breitkopf podkreślała, że zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, jednak w celu wyłonienia reprezentacji na zawody wojewódzkie będzie prowadzona klasyfikacja. Po pierwszym dniu zawodów, w którym  rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
Szkoły podstawowe:
     I  miejsce – SP Drzonków
     II miejsce – SP 1 Zielona Góra
     III miejsce – SP 18 Zielona Góra
Gimnazja:
     I miejsce – Gimnazjum nr 7 Zielona Góra
     II miejsce – Gimnazjum Społeczne Zielona Góra
     III miejsce – Gimnazjum w Świdnicy
Drugi dzień to rywalizacja szkół ponadgimnazjalnych i piekielnie trudne zadania praktyczne dla uczestników. Drużyna ZST już dwukrotnie brała udział w tych zawodach, za każdym razem kończąc zawody na podium. Ten rok był ostatnim w obecnym składzie, więc apetyt na sukces był duży. Naszą drużynę reprezentowali:  Kapitan - Angelika Solska - 3 TS, Michał Mikołajczyk - 2 TGG, Konrad Frynia - 2 TGG, Krzysztof Pulikowski - 3 TLW, Damian Bojanowski - 3 TS, którzy nas  nie zawiedli. W tym roku zadania były wyjątkowo trudne, a chęć zdobycia I miejsca ogromna, co ostatecznie, po zaciętej rywalizacji zapewniło naszej szkole trzecie miejsce. Druga lokata przypadła uczniom z LO nr 5. Niepokonani od lat zawodnicy LO 1 zajęli I miejsce, czym potwierdzili swój prymat w rejonie i wydaje się, że w etapie wojewódzkim poradzą sobie świetnie. Trzecie miejsce to ogromny sukces, ale nie jedyny. Organizacja tej imprezy w naszej szkole, już po raz drugi,  to również sukces organizacyjny i impreza, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły i mediów. W budynku i na terenach zielonych przed szkołą zorganizowano stanowiska urazowe, na których można było obserwować, jak młodzi ratownicy radzą sobie w trudnych sytuacjach. Uczniowie z wielką ciekawością oglądali zawody i jednocześnie mogli się nauczyć, jak postępować w sytuacji, gdy człowiek potrzebuje pomocy przedmedycznej. Poziom i jakość mistrzostw oceniono bardzo wysoko, co zaowocowało propozycją organizacji zawodów wojewódzkich w naszej szkole.
Już  dziś możemy powiedzieć, że w 06 czerwca 2013r. będziemy organizatorem finałów wojewódzkich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Podziękowania należą się uczniom, którzy pomagali w organizacji zawodów oraz opiekunom Szkolnego Koła PCK pani Ines Fronczyk i panu Mirosławowi Zelisko.

Szkolne Koło PCK w ZST