Ja nie wymyślam, ja tak myślę:)

Kolejny raz gościliśmy na spotkaniu w Sali Dębowej w WiMBP w Zielonej Górze. 9 maja 2013r. w ramach Czwartków Literackich do naszego miasta przybyła pani Maria Czubaszek pisarka, felietonistka i autorka tekstów kultowych piosenek. Jest to bardzo ciekawa i otwarta osoba, jak mówi „Młodość musi się wyszumieć, starość musi się wypalić”. Nie kryje się więc ze swoimi słabościami :), w swoim wieku podjęła decyzję o operacji plastycznej; zasłynęła udziałem w programie "Sekrety chirurgii" w TVN Style i obserwowaną przez kamery operacją plastyczną usunięcia zmarszczek wokół oczu.

Na półki polskich księgarni trafił wywiad rzeka „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”, który przeprowadził z nią Artur Andrus, ale jak powiedziała, tej książki nie przeczytała, a zachęca innych do czytania. Pisarka regularnie zamieszcza także posty na swoim blogu na portalu Wirtualna Polska, pisze satyrycznie, nie szczędząc czarnego humoru. Współtworzyła scenariusze w popularnych serialach, m.in. "Na Wspólnej" czy "BrzydUla", napisała dialogi do filmów takich jak "Filip z konopi" i "Murmurando". Należała do redakcji programu "HBO na stojaka", pracowała w Programie I Polskiego Radia. Jest stałym gościem w niedzielnym programie "Szkło kontaktowe" (TVN), występuje w improwizowanym serialu kabaretowym "Spadkobiercy". To jej autorstwa są przeboje takie jak "Wyszłam za mąż - zaraz wracam" czy "Rycz, mała, rycz”.
Może warto zmobilizować się i odkrywać świat ciekawych ludzi. Każdy z Was może uczestniczyć w spotkaniach kulturalnych w naszym mieście, wszelkich informacji o organizowanych wyjściach udzielają panie E. Michalak i S. Wiśniewska.


Szkolni dziennikarze :)