LICEALIADA 2012/2013 - PIŁKA RĘCZNA chłopcy – podsumowanie!

W pierwszym meczu z III LO przegraliśmy  jedną bramką (10:11), zaś ZSEkon zgotował nam wielką niespodziankę pokonując z kolei słynną trójkę (10:9) i znów mecz o wszystko, do którego podeszliśmy bardzo poważnie i skoncentrowani, wygraliśmy z ZSEkon (15:7), przez co zajęliśmy I miejsce w grupie A. Wygrana otworzyła nam drogę do finału powiatu Zielona Góra. Natomiast w grupie B I miejsce zajęło VII LO.

II Turniej grupy C odbył się 12.03.2013r., tym razem w hali AZS UZ przy ul. prof. Szafrana, gdzie na co dzień rozgrywane są mecze drugoligowych szczypiornistów i siatkarzy. Organizatorem był AZS UZ przy udziale pana Marka Książkiewicza, który stał się głównym sędzią zawodów. W tym turnieju najlepszym zespołem okazał się ZSEiS, który przeszedł eliminacje bez przegranej i zajął

I miejsce. I już wszystko było jasne, kto spotka się w finale, tradycyjnie (ZST, VII LO, ZSEiS).

III Turniej Finałowy odbył się również w hali AZS UZ. Był niezwykle ciekawy i emocjonujący szczególnie w meczu ZST – VII LO. I tu najlepszym zespołem okazał się ZST broniąc tytułu mistrza powiatu Zielona Góra. Po raz drugi jesteśmy  nr I. II miejsce VII LO, III miejsce ZSEiS.

Wyniki Turnieju finałowego Piłki Ręcznej chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

Wyniki meczów finałowych:
III Liceum Ogólnokształcące - I liceum Ogólnokształcące 17:13
Zespół Szkół Technicznych - VII Liceum Ogólnokształcące 14:13
I liceum Ogólnokształcące - Zespół Szkół Budowlanych 13:12
VII Liceum Ogólnokształcące - Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych 24:19
Zespół Szkół Budowlanych - III Liceum Ogólnokształcące 9:22
Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych - Zespół Szkół Technicznych 15:21

Klasyfikacja końcowa:
1. Zespół Szkół Technicznych - 16 pkt.
2. VII Liceum Ogólnokształcące - 13 pkt.
3. Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych - 11 pkt.
4. III Liceum Ogólnokształcące - 10 pkt.
5. I Liceum Ogólnokształcące - 9 pkt.
6. Zespół Szkół Budowlanych - 8 pkt.
7-8. Zespół Szkół Ekonomicznych - 7 pkt.
7-8. ZSZ PBO - 7 pkt.
9-10.V LO - 5 pkt.
9-10. IV LO - 5 pkt.

Oto link do strony z turnieju finałowego:

Z powiatu Zielona Góra do dalszych rozgrywek półfinałowych województwa lubuskiego zakwalifikowały się dwie drużyny (ZST i VII LO). Zawody miały miejsce 22.03.2013r. w Gubinie. Tam po raz drugi starły się (ZST, VII LO i ZSO Gubin). I można powiedzieć, że rewanżowa potyczka z poprzedniego turnieju była dla nas najważniejszym meczem dnia. VII LO wygrało jedną bramką (25:24) i to oni będą w finale województwa lubuskiego. Po niesprawiedliwym sędziowaniu, musieliśmy przełknąć gorzką pigułkę. Z Gubinem poszło gładko, bez niespodzianek.

Ale porażka, jaką zostaliśmy dotknięci, nie zabierze nam tytułu najlepszej drużyny w powiecie Zielona Góra i tych chwil spędzonych razem na zawodach oraz turniejach. Można powiedzieć, że jesteśmy w przedziale 5-8 miejsca w województwie lubuskim, Co dalej z piłką ręczną w ZST?, bo jak wiecie pięciu naszych podstawowych graczy kończy w tym roku szkołę (Rysiu, Piotr, Adam, Jacek i Patryk). Ale my dalej zostajemy i będziemy budować nasz zespół ZST od nowa. Wasze zaangażowanie i wkład, jaki wnieśliście w drużynę jest ogromny i bezcenny.

Oto skład naszych gladiatorów: Damian Kostrzewa, Adam Szpara, Piotr Książkiewicz, Jacek Szawala, Ryszard Siewak, Piotr Woźniak, Fabian Paszkowski, Patryk Komadowski, Jakub Woźniak.

Trener drużyny: Sylwester Buczyński

Zarówno ja, jak i trener Sylwek Buczyński będziemy Was miło wspominać i przypominać te piękne chwile spędzone razem na zawodach i nie tylko… Uśmiech

KOMUNIKAT KOŃCOWY FINAŁÓW LICEALIADY CHŁOPCÓW

Katedra WF i Wasz wierny kibic ZST „Wydzio” Uśmiech