Wycieczka 4TLW

Uczniowie zwiedzili wystawy i ekspozycje oraz różne oferty handlowe dotyczące świąt Bożego Narodzenia. Jarmark oferował różne asortymenty i potrawy wigilijne a także rękodzielnictwo. Warte obejrzenia były ozdoby choinkowe wykonywane ręcznie oraz obrusy i serwery haftowane, robione za pomocą szydełka czy drutów. Nie brakowało wyrobów drewnianych czy bombek choinkowych malowanych ręcznie. Zapachy wigilijnych potraw wabiły przechodniów i naszych uczniów. Oferowane potrawy były związane z naszym regionem i kuchnią kresów polskich oraz wielkopolski. Jarmark Bożonarodzeniowy pozostawił  niezapomniane wrażenia na uczniach.
Po zakończonej wycieczce wszyscy zgodnie doszliśmy do wniosków, że czas poświęcony na zwiedzanie nie był straconym  i wiele nas nauczył na temat tradycji Bożonarodzeniowych.

mgr inż. Krzysztof Andrzejewski