SYMBOLE NARODOWE...

Okazywanie braku poszanowania dla symboli narodowych w miejscu publicznym może prowadzić do problemów - grozi za to grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności. Dowody największej czci do symboli narodowych zachowane zostały w ceremoniale wojskowym, w uroczystościach organizowanych przez władze państwowe, organizacje społeczne, szkoły. Dla młodego pokolenia Polaków, rosnących w wolnej Ojczyźnie barwy narodowe, godło, hymn są codziennymi i oczywistymi przejawami polskości, która była dławiona i prześladowana
w czasach niewoli zaborowej oraz w okresie okupacji hitlerowskiej. Ważne jest, aby symbol narodowy towarzyszył nam przez całe życie, a szczególnie podczas świąt narodowych. Dlatego wywieszenie flagi jest tak ważne dla zachowania pamięci o ważnych w naszej historii wydarzeniach i jej bohaterach. Odzyskaną niepodległość należy pielęgnować.
W naszej szkole uczniowie klasy 2TS i 3 THM wraz z wychowawcami Ewą Michalak i Sylwią Wiśniewską dnia 9 listopada, przed Świętem Niepodległości przygotowali biało-czerwone symbole narodowe, które rozdawali nauczycielom i uczniom .