Przeszczep rodzinny - Bezcenny Dar – konferencja poświęcona transplantacji

Młodzież uzyskała konieczne informacje na temat transplantologii i przeszczepów. Aby potwierdzić słowa, że po  przeszczepie można żyć normalnie, na spotkanie przybyli też ci, którzy z przeszczepem np. nerki, żyją już od kilku lub kilkunastu lat. Uczniowie mieli możliwość zadania  pytań, które ich nurtowały, a dotyczyły transplantacji. Po konferencji wielu naszych uczniów podpisało tzw. oświadczenie woli, czyli podpisało zgodę na pobranie od nich organów do przeszczepów w razie śmierci.
Celem konferencji było: przekazanie rzetelnej wiedzy na temat transplantacji i krwiodawstwa (aspekty medyczne, prawne i etyczne), kształtowanie umiejętności dokonywania  świadomych wyborów, kształtowanie postawy odpowiedzialności i umiejętności różnorodnego rozwiązywania problemów zdrowotnych innych ludzi, promowanie dawstwa narządów i znaczenia przeszczepiania narządów i tkanek, promowanie przeszczepiania narządów jako jednej z szeregu metod leczniczych ratujących zdrowie i życie, prowadzenie działań edukacyjnych w środowisku pedagogów , psychologów, nauczycieli i pracowników ochrony zdrowia, integracja środowisk i stowarzyszeń zajmujących się pomocą ludziom przed i po przeszczepie.

Konferencję przygotowały i zorganizowały: Anna Roszak  i Ines Fronczyk