Z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji

Młodzież miała możliwość zobaczenia miejsca bardzo ważnego dla wszystkich mieszkańców miasta, a mianowicie -  stanowiska kierowania jednostką, w którym służba dyżurna przyjmuje zgłoszenia z numeru alarmowego 997, dysponuje patrolami i kieruje je na zgłaszane interwencje.
Kolejną atrakcją przygotowaną dla młodzieży była wizyta w pomieszczeniu, w którym  wykonuje się zdjęcia zatrzymanym oraz pobiera się odciski palców. Ale to nie koniec niespodzianek. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem, gdy znaleźli się w tzw. sali okazań z lustrem fenickim.
Podczas spotkania z policjantkami  młodzi ludzie usłyszeli, jakie warunki należy spełnić, aby zostać policjantem.
A na koniec wycieczki obejrzeli od środka policyjne radiowozy, które stały przed budynkiem Komendy.
Klasa I TLW serdecznie podziękowała za interesującą, edukacyjną podróż po jednostce i w dobrych humorach powróciła do szkoły.