Uczniowie ZST w Salonie Poezji …

Aktor odkrył tajniki swojego aktorskiego warsztatu, opowiedział w sposób niezwykle ciekawy i dowcipny perypetie swojej drogi artystycznej, która wiązała się z Zieloną Górą w latach sześćdziesiątych. W późniejszym okresie występował w wielu polskich teatrach, m.in. w Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Rozmaitości w Krakowie i Narodowym w Warszawie (później występował jeszcze w Teatrze Ochota i Nowym). Obecnie (od 1993) jest członkiem zespołu Teatru Dramatycznego. Warden znany jest szczególnie szerokiemu gronu odbiorców z talentu komicznego. Po stworzeniu wspaniałej roli w komedii „Och, Karol”do aktora popłynęła seria ról kolejnych w popularnych komediach – prezesa Mutry w „Piłkarskim Pokerze” Zaorskiego, docenta Wolańskiego w filmach „Kogel – Mogel” i „Galimatias czyli Kogel - Mogel II” i „Komedii małżeńskiej” Romana Załuskiego. W międzyczasie Wardejn grał u Barei w popularnym serialu „Zmiennicy” jako reżyser Barewicz. W połowie lat 90-tych zagrał w głośnej „Szamance” Żuławskiego, udzielał się w serialach telewizyjnych był to również wzmożony okres aktywności Wardejna w Teatrze Telewizji – w drugiej połowie lat 90-tych i na przełomie tysiącleci co roku na małym ekranie pojawiało się kilka sztuk teatralnych z jego udziałem, bądź w jego reżyserii. W 2002 roku zagrał jeszcze w komedii „Jak to się robi z dziewczynami”, rok później u Jerzego Hoffmana w „Starej Baśni”, a w 2005 roku – w głośnym filmie „Parę osób, mały czas” Andrzeja Barańskiego, z Krystyną Jandą w roli głównej. Rok 2008 przyniósł udział w głośnej „Rysie” Michała Rosy. Role te ugruntowały pozycję Wardejna jako mistrza drugiego planu. Po spotkaniu odbyła się w mediatece Góra Mediów projekcja filmu dokumentalnego Michała Dudziewicza – „Paradoks o konduktorze". Film opowiada o poznańskich wydarzeniach czerwca 1956 roku, a jego narratorem jest jeden z ich uczestników, umieszczony przez omyłkę na liście śmiertelnych ofiar – Zdzisław Wardejn. Wędrując po swych tropach sprzed 40 lat dokładnie relacjonuje przebieg dramatycznych zdarzeń, w których uczestniczył.

Redakcja gazetki szkolnej