SOLIDARNI Z CHORYMI NA RAKA

Akcja miała na celu przypomnienie nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w czasie choroby. Uczniowie naszej szkoły zakupili i posadzili symbolicznie cebulki żonkili, udzielając w ten sposób wsparcia finansowego zielonogórskiemu Hospicjum, a Angelika Solska ze SKC w tym Hospicjum jako stała wolontariuszka pracuje już od wielu miesięcy. Do Międzynarodowego Dnia Opieki Hospicyjnej przygotowywaliśmy się oglądając na lekcjach religii film Aliny Mrowińskiej „Magda, miłość i rak…”. Bohaterka filmu walkę z rakiem wygrała dzięki miłości. Nie bójmy się kochać i być blisko tych, którzy potrzebują naszej obecności.
                                                                     Szkolne Koło Caritas i Kiwanis Junior