Współpraca z firmą LfC z Zielonej Góry

Myśląc o rozwoju kierunku edukacji „technik mechatronik” i wspierając przygotowanie zawodowe przyszłych absolwentów firma LfC przekazała w darze szkole obrabiarkę uniwersalną. Obrabiarka ma służyć praktycznemu zapoznaniu się z jej działaniem i obsługą oraz przygotowaniu uczniów do prawdziwej, solidnej pracy.

Przekazanie  frezarki - nieocenionej pomocy dydaktycznej  Zespołowi Szkół Technicznych

W sierpniu na zaproszenie Pana Prezesa Lechosława Ciupika, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika – Katarzyna Pernal - Wyderkiewicz oraz nauczyciele zawodu – Pan Mariusz Kita i Krzysztof Rogowski odwiedzili firmę LfC. To było dla wszystkich wielkie przeżycie. Mogliśmy zobaczyć, jak wyglądają maszyny i proces produkcyjny. LfC posiada bowiem wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w unikatowej działalności prowadząc na wysokim poziomie badania i rozwój by sprostać oczekiwaniom Europy i Świata. W oparciu o własne wysokowyspecjalizowane zaplecze laboratoryjne oraz w ramach współpracy z międzynarodowym systemie badawczym: polsko-europejsko-amerykańskim, firma daje innowacyjne rozwiązania stosowane w chirurgii kręgosłupa.
Jesteśmy dumni, że firma znajduje się właśnie w naszym pięknym mieście. Zauroczeni, widzieliśmy jak wykorzystuje się praktyczną wiedzę z zakresu bioinżynierii medycznej.

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy zielonogórską firmą LfC a Zespołem Szkół Technicznych

W sierpniu Pan Prezes Lechosław Ciupik podpisał ze szkołą porozumienie o współpracy, na mocy którego uczniowie klas mechanicznych i mechatronicznych będą mogli uczyć się tajników zawodu w firmie LfC. Już dzisiaj dwóch absolwentów pracuje w firmie wykazując dobrą ocenę ich pracy. Cieszymy się z rozpoczętej współpracy i zapraszamy do naszej galerii zdjęć.