Spotkanie klas technikum handlowego z Panią mgr Martą Cichowlas

Tematem spotkania była ścieżka kariery zawodowej oraz praca w korporacji. Uczniowie klas technikum handlowego dowiedzieli się jakie umiejętności i kwalifikacje są  pożądane przy wykonywaniu pracy tego typu oraz w jaki sposób  należy pokierować swoją karierą ( korzystać ze staży, brać udział w konkursach  z zakresu tematyki ekonomicznej i uczyć się języków obcych).
Pani mgr Marta Cichowlas jest  absolwentką LO nr 1 w Zielonej Górze, a także Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Leona Koźmińskiego w Warszawie o specjalności finanse i bankowość.
Uczniowie naszej szkoły poznali zakres działalność korporacji na przykładzie firmy  Danone Sp. z o.o.. Dowiedzieli się wiele ciekawych informacji  na temat produktów firmy, dywersyfikacji jej działalności oraz poznali główne obszary jej funkcjonowania. Z ciekawością  obejrzeli film dotyczący pracy w korporacji, a po zakończeniu prezentacji chętnie zadawali pytania dotyczące pracy i kariery zawodowej Pani Marty. Dodatkowo w  klasie  czwartej technikum handlowego Pani Marta przeprowadziła praktyczne zajęcia z zakresu marketingu, promocji i reklamy.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.
Spotkanie przygotowały Pani mgr inż. Beata Cichowlas – Poleszak oraz mgr inż. Agnieszka Ciągło.

Materiał opracowała Agnieszka Ciągło