Sukcesy uczniów ZST w roku szkolnym 2011/2012

SUKCESY W KONKURSACH I OLIMPIADACH

Paulina Hochicz i Katarzyna Wolna (3TG) – laureatki XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej (opiekunowie: Elżbieta Markiewicz, Katarzyna Grzesińska, Mirosław Wyderkiewicz).

Paulina Hochicz – stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Adrian Dominiczak (3TG) – finalista XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej (opiekunowie: Elżbieta Markiewicz, Katarzyna Grzesińska, Mirosław Wyderkiewicz), stypendium Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Katarzyna Wolna – etap regionalny XXXVIII Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej (opiekun Elżbieta Markiewicz).

Angelika Solska (2TS) – laureatka Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” (opiekunowie: Wanda Trzeciak, Roma Rypson-Goluda).

Angelika Solska (2TS) – wygrała rower w Konkursie Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła „Warto być dobrym” (koordynator konkursu Roma Rypson-Goluda).

Agata Wodzińska (2TLW) – II miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Miłosz – poeta nieznany” (opiekun Wanda Trzeciak).

Kamil Opioła (1TLW) – III miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Miłosz – poeta nieznany” (opiekun Roma Rypson-Goluda).

Agata Wodzińska – Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, uczennica otrzymała propozycję współpracy z Teatrem Lubuskim (opiekun Wanda Trzeciak).

Kamil Opioła – wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza, Autonalia 2011 (opiekun Roma Rypson-Goluda).

Monika Bernaczyk i Angelika Kucińska (3TS) – zakwalifikowanie się do etau wojewódzkigo XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (opiekun Grażyna Jodko-Turkowska).

Paweł Babiś (2THM) II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla techników (opiekun Beata Jóźwiak).

Sabina Zabór (4TH) IV miejsce w finale II edycji Konkursu „Z egzaminem zawodowym na Ty” (opiekun Agnieszka Ciągło).

Monika Walkowiak, Karolina Budzyn (1TS), Natalia Kochut (1TGG) – finalistki Konkursu Papieskiego „Młodzież w nauczaniu Jana Pawła II (opiekunowie: Ewa Michalak, Wanda Trzeciak).

Grzegorz Juszkiewicz (2TLW) – zakwalifikowanie się do zawodów okręgowych XXXVIII Olimpiady Historycznej (opiekun Anna Roszak).

Maciej Kwiatkowski (2TLW) – I miejsce w szkolnych eliminacjach Olimpiady Logistycznej (opiekun Monika Kozłowska).

Grzegorz Juszkiewicz, Iwona Mróz, Przemysław Ławniczak, Andżelika Królikowska, Dawid Krawiec, Bernadetta Konc (2TLW) – II miejsce w międzyszkolnych zawodach klas wojskowych podległych 5LPA w Sulechowie.

SUKCESY SPORTOWE

Damian Kostrzewa, Stanisław Szczepaniak, Adam Szpara, Piotr Książkiewicz, Jacek Szawala, Bartosz Machunik, Fabian Paszkowski, Marcin Jarowicz, Ryszard Siewak, Patryk Komandowski –  II miejsce (srebrny medal) w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży „LICEALIADA”, VI miejsce w zawodach ogólnopolskich (trener Sylwester Buczyński).

III miejsce dla ZST w siódmym siatkarskim memoriale Michała Połczyńskiego (trener Sylwester Buczyński).

Indywidualne Mistrzostwa Zielonej Góry w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych:

Tomasz Bednarz (3TMR) – złoty medal w biegu na 400 m,

Adrianna Pacyna (1TLW) – złoty medal w biegu na 800 m,

Tomasz Bednarz (3TMR), Aleksander Rutkowski (1TLW), Miłosz Grabia i Wojtek Fuchs (2THM) – srebrny medal  w biegu sztafetowym 4 x 100 m. Srebro zdobył także wspomniany już Wojciech Fuchs  - srebrny medal w biegu na 100 m,

Jankowska Urszula (1TLW) – srebrny medal za pchnięcie kulą,

Sylwia Subocz (3TLW) – brązowy medal w biegu na 100 m,

Rosochacka Aleksandra (1TLW) – brązowy medal za rzut oszczepem,

Grabia Miłosz (2TMR) – brązowy medal w biegu na 800 m,

Marcin Siwy (2TMR)brązowy medal  za skok wzwyż.

Opiekunami zawodów lekkoatletycznych byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Sukcesy sportowe uczniów klas wojskowych:

Mateusz Sienkiewicz (2TLW) I miejsce w zawodach strzeleckich dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach II Rajdu Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Grzegorz Juszkiewicz (2TLW) II miejsce w zawodach strzeleckich dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach II Rajdu Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Mateusz Sienkiewicz, Dawid Krawiec, Paweł Borczyk (2TLW) – II miejsce w międzyszkolnych zawodach sprawnościowych w ramach II Rajdu Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Sportowe sukcesy pozaszkolne

Paula Sobierajska (4TS) – Nagroda Sportowa Prezydenta Miasta Zielona Góra za wybitne osiągnięcia sportowe.

Karolina Gleisner (3TLB) – Nagroda Sportowa Prezydenta Miasta Zielona Góra za wybitne osiągnięcia sportowe.

Gratulacje dla zwycięzców i ich opiekunów od Dyrekcji ZST!!!