XXVI MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY NA PODIUM!

23 kwietnia odbyły się XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Nasza ekipa organiczników w składzie: Karolina Wojtuściszyn, Karolina Łatacz, Marceli Urbański z III TLWA i Damian Galanty i Jakub Tymura z II TMW zajęła III miejsce.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.Każdego roku drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych rywalizują o tytuł Mistrza Pierwszej Pomocy. Ich zadaniem jest udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów i wyglądają bardzo realistycznie.

Serdecznie gratuluję i dziękuję moim uczniom, z których jestem bardzo dumna.

Opiekun zespołu – Ines Fronczyk