„AUTOASERTYWNI – NIE PROWADZĘ POD WPŁYWEM PASAŻERÓW”.

17 kwietnia 2018r. uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej  pn. „AutoAsertywni – nie prowadzę pod wpływem pasażerów”.

Z uwagi na fakt, iż młodych ludzi charakteryzuje brak doświadczenia oraz większa skłonność do ryzyka warsztaty realizowane przez instruktorów z Akademii Auto Świat podkreślały wagę właściwych zachowań młodych ludzi zarówno w roli kierowcy, jak i pasażera. Tylko powszechna umiejętność mówienia NIE  brawurze za kierownicą i pasażerom, którzy chcieliby szybciej, a także stanowcze sprzeciwianie się samochodowych imprezom może skutecznie przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków z kategorii „tragiczne powroty z dyskotek”.”

Organizator: pedagog szkolny  Jolanta Jenek