TARGI ABSOLWENT 2018

Targi edukacyjne „Absolwent”, to największa impreza w naszym mieście, na której swój ofertę edukacyjną prezentują szkoły i uczelnie z regionu i nie tylko. Jak co roku podczas dwudniowych targów można było odwiedzić stoisko prezentujące mocne strony naszej szkoły, ale przede wszystkim informujące gimnazjalistów w jakich kierunkach mogą kształcić się w ZST. Tradycyjnie prezentowaliśmy ekspozycję związaną z każdym nauczanym w naszej szkole zawodem, oraz klasy mundurowe, z których jesteśmy znani. Razem z nami, współpracę ze szkołą, oraz swoją służbę prezentowali żołnierze z 5 Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim. W tym roku można było przyjrzeć się z bliska, a nawet przymierzyć kombinezon EOD, który na co dzień zapewnia ochronę przeciwwybuchową krośnieńskim saperom. Płetwonurkowie z plutonu rozpoznania prezentowali kombinezon nurka, oraz niezbędne wyposażenie przy prowadzeniu prac pod wodą. Nasze stoisku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających, a nawet innych wystawców, którzy z zaciekawieniem przyglądali się pracom wykonanym przez naszych mechaników, oraz prowadzonemu instruktarzowi z budowy, rozkładania i składania broni. Podczas tak zwanego happeningu na scenie prezentowała się nasza kompania reprezentacyjna, oraz znany, zielonogórski raper Krizz – prywatnie Krzysztof Polaczy (nasz mechanik). Na zakończenie targów najlepszym wystawcom wręczono wyróżnienia w postaci statuetek - nasza szkoła otrzymała jedną z trzech przyznanych!!! Najbliższa okazja do bliższego poznania naszej oferty już 26 marca podczas „Dni otwartych drzwi” na które serdecznie zapraszamy.