Z TROPEM WILCZYM

Zachowali się jak trzeba …

Bieg w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym odbył się w niedzielę 4 marca o godzinie 12.00 obok parkingu zielonogórskiego CRS. Podobnie jak w roku ubiegłym w biegu wzięli udział uczniowie naszej szkoły, tym razem z klas IE, IITLWA, IITMW, IVTE, IVTMW: Hubert Romanowski, Ola Sadkowska, Jakub Borek, Kamil Kwiatkowski, Sebastian Dąbski, Marcin Góryl, Kuba Jarosz, Maciek Kurzyński, Mateusz Simon, Michał Jarząbek oraz Paweł Kroenke. W koszulkach z wizerunkami wyklętych – wraz ze stu czterdziestoma uczestnikami -  przemierzyli trasę 1963 m. i zdobyli pamiątkowy  medal.  Warto pamiętać, że dystans ten przypomina rok śmierci Józefa Franczaka „Lalka”, ostatniego wyklętego. Dzisiaj Bieg pamięci jest największym biegiem pamięci na świecie. Powodów jest wiele. Jednym z nich jest szacunek, jakim obdarzani są niezłomni. Determinacja, z jaką walczyli o wolną Polskę, ma rodowód w początkach Niepodległej - przypominają organizatorzy biegu. Gdyby cofnąć się śladami tego wilczego tropu,  zaprowadziłyby one nas do roku 1918.

Przy tej okazji wszyscy uczestnicy mogli pomóc harcerce Agacie Woźniak, która w wakacje uległa wypadkowi. Dzięki fundacji PKO każdy kto pobiegł z kartką Biegnę dla Agaty, sprawił, że fundacja wesprze leczenie i rehabilitację dziewczyny.

Ewa Michalak