KAROLINA WOJTUŚCISZYN I MARCELI URBAŃSKI ZWYCIĘZCAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „PRACA ORGANICZNA 2.0”

1 marca o godz.12.00 w naszej szkole rozpoczął się wojewódzki etap konkursu ‘Praca Organiczna 2.0”. Ogólnopolskim organizatorem jest Fundacja Zakłady Kórnickie. Praca organiczna w swoich początkowych założeniach powiązana była z organicyzmem – poglądem, w myśl którego działanie społeczeństwa może być efektywne tylko wtedy, kiedy współpraca pomiędzy jego poszczególnymi częściami (warstwami, grupami społecznymi) układa się harmonijnie i przebiega bez zakłóceń. Społeczeństwo winno funkcjonować jak sprawny organizm. Obecnie praca organiczna wiąże się z popularyzowaniem postaw prospołecznych oraz rozwijaniem kreatywności społecznej uczniów.

 

Do konkursu na szczeblu wojewódzkim przystąpiło 21 par. Uczniowie wraz z opiekunami przyjechali do nas z całego województwa: z LO w Czerwieńsku, LO nr 4 w Gorzowie Wlkp., ZSTiO w Słubicach, CKZiU w Żaganiu, CKZiU w Żarach, ZSO w Gubinie oraz z Zielonej Góry: z V LO, z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych, Zespołu Szkół Ekologicznych i 3 drużyny z naszej szkoły.

Uczniowie musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru na temat życia i działalności Władysława hrabiego Zamoyskiego, historii Fundacji Zakładów Kórnickich, a także wykazać się znajomością „Lalki” B. Prusa i „Siłaczki” S. Żeromskiego.

Niezmiernie miło mi zakomunikować, że do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się uczniowie klasy III TLWA: Karolina Wojtuściszyn i Marceli Urbański, którzy zdobyli największą liczbę punków. II miejsce  zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych: Karolina Maryniec i Krystian Raszczuk, którzy przygotowywali się pod okiem p. Agnieszki Siembidy, a miejsce III przypadło podopiecznym p. Joanny Nakonecznej-Kupnickiej, uczniom z Zespołu Szkół Ekologicznych: Magdalenie Trubiłowicz i Adamowi Sowie.

Wszystkim parom serdecznie gratuluję, a opiekunom dziękuję za przygotowanie uczniów do konkursu.

Składam podziękowania fundatorom nagród i upominków w konkursie – prezesom Rynku Rolno –Towarowego w Zielonej Górze.

Serdecznie dziękuję p. Ani Roszak, która wspierała swoich podopiecznych i służyła im pomocą.

1 marca gościliśmy w naszej szkole ponad 50 osób. Organizacja tak dużej imprezy nie byłaby możliwa bez pomocy uczniów. Małgosia Piskorska, Angelika Brylińska, Ola Sadkowska i Sebastian Dąbski to osoby, które zadbały, aby logistycznie wszystko odbyło się sprawnie i profesjonalnie, za co jest im wdzięczna. Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły mi w przygotowanie tego konkursu.

Karolino i Marceli! Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia na szczeblu ogólnopolskim!

Wojewódzki Lider Konkursu „Praca Organiczna 2.0”

Ines Fronczyk