DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W piątek 10 listopada świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego. Szkoła przybrała niecodzienny wygląd. Na korytarzach pojawiły się biało-czerwone kartki z wciąż aktualnymi słowami Marszałka, okolicznościowi plakat z jego wizerunkiem, natomiast na pierwszym piętrze wystawa z kalendarium odzyskania niepodległości przez Polskę oraz unikatowymi zdjęciami Józefa Piłsudskiego. Pracownicy szkoły i niemal wszyscy uczniowie otrzymali, przygotowane przez klasę II TLWA, biało-czerwone kotyliony lub wstążeczki w barwach narodowych oraz papierowe tulipany.  Dopełnienie stanowił niepowtarzalny biuletyn prezentujący Ojców niepodległościJózefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Józefa Hallera i Romana Dmowskiego wręczany pracownikom szkoły. Nie zabrakło też wystawy pt. Ojczyzna w poezji autorstwa Sylwii Wiśniewskiej. Na szczególną uwagę zasługuje jednak, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich klas, quiz historyczno-literacki dotyczący odzyskania niepodległości w 1918 roku, samej postaci marszałka Piłsudskiego oraz sytuacji polityczno-kulturalnej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Wzięło w nim udział aż 66 osób! To niewątpliwie rekord i wielki sukces. Młodzi swoim zaangażowaniem potwierdzili, iż sprawa Polski jest dla nich bardzo ważna. Wykazali się wiedzą zarówno historyczna, jak i literacką. Osoby, które prawidłowo odpowiedziały na wylosowane pytania, otrzymały ocenę bardzo dobrą  z  wybranych przedmiotów. Nauczyciele - Agnieszka Staniów, Joanna Babiś,, Jarosław Ciągło, Agnieszka Chalecka, Lucyna Hoffman, Anna Roszak, Ewa Michalak, Ines Fronczyk i Roma Goluda - zgodzili się premiować poprawne odpowiedzi ocenami, za co należą im się słowa podziękowania. Uczestnicy z wielkim zapałem przystąpili do tego niecodziennego turnieju i większość z nich rozwiązała niełatwe zadania. Radości było tym więcej, że zmaganiom towarzyszyły rozlegające się z głośników pieśni legionowe, które dodatkowo tworzyły uroczysty nastrój i podkreślały znaczenie obchodzonego wydarzenia.

Przypominamy, że już za rok obchodzić będziemy stulecie wolności! Już dziś zachęcamy do czynnego udziału w tej ważnej uroczystości.

Organizatorki: Ewa Michalak i Anna Roszak