Obchody zakończenia II wojny światowej

Poczet sztandarowy reprezentował 8 maja 2017 r. Zespół Szkół Technicznych w miejskich uroczystościach upamiętniających 72. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Uroczystości miały charakter państwowy - była kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego, apel pamięci i salwa honorowa. Wcześniej, w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny. Między uroczystościami odbył się przemarsz uczestników ulicami miasta. II wojna światowa była największym konfliktem zbrojnym w historii świata. Życie straciło ponad 70 milionów ludzi, w tym 6 milionów Polaków. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Patryk Miśtak, Damian Galanty, Magdalena Olszówka i opiekun Krzysztof Szymula.